• Arama

Türkiye'de Üretilen Süperyat Nerissa Denizlerde

47,5 metre boyundaki Nerissa'nın gövde tasarımı ve mühendisliği Türk tasarım ofisi Unique, iç tasarımı da H2 Design tarafından gerçekleştirildi. Nerissa 12 knot'lık seyir hızıyla 5.000 deniz mili yol katedebiliyor, 16 knot en yüksek hıza ulaşıyor. Tekne, ikisi VIP, ikisi misafir olmak üzere beş adet kamaraya sahip. 

Nerissa'yı anlatmaya önce, aynı zamanda eğlence merkezi olan flybridge'ten başlayalım. Botun da saklanabileceği bu alan şezlongları, oturma grubu, barı ve hünerli jakuzisiyle tam bir parti mekanı. Bir alt kata indiğimizde geniş güneşlenme minderleri, barı ve 12 kişiyi ağırlayabilen yemek masasıyla havuzluk çıkıyor huzurlara. İki yana doğru kayan cam kapıların ardında ise salon karşılıyor misafirleri. Bu katın pruva alanı bir başka eğlence merkezi. Burada bir jakuzi daha ve oturma grubu bulunuyor. Ayrıca iki adet jet ski bu bölümde bulunuyor.

Teknenin alametifarikası görkemli spiral merdiveni. İç tasarım, gün ışığının aydınlattığı bu ihtişamlı merdivenin etrafında oluşturulmuş. Ve bu güneş ışığı, en üst güvertede bulunan jakuzinin şeffaf tabanı sayesinde merdivenlere ve dolayısıyla etrafına doğru yansıtılmış. Jakuzinin içindeki su damlacıkları güneş ışığıyla birlikte merdivenin üzerinden tüm alana su damlacıklarının yansımasını sağlıyor. 

Merdivenlerden aşağı inildiğinde kocaman kuzinenin, mürettebat lobisinin ve kilerlerin bulunduğu bölüme ulaşılıyor. Bu bölümün önünde, yani teknenin pruvasında tüm ene yayılmış tekne sahibinin kamarası konumlandırılmış. Bu kamarada açılıp kapanabilen balkon, kadın ve erkek için iki ayrı banyo ve giyinme alanı bulunuyor. Merdivenden kıça doğru uzanan bölüm ise dev bir salon. Nerissa'nın en alt katı ise misafir kamaralarına ayrılmış. 

Benzer teknelerde genellikle su oyuncaklarının depolama alanı olarak gördüğümüz beach club'a açılan kapalı bölüm ise denizden uzakta kalmak istemeyenlere hem izole hem de sakin, enfes bir alan sunuyor. Ancak depolama alanı unutulmamış. Beach club'ın arkasındaki içinde yardımcı botuyla bir garaj bulunuyor. 

Kocaman pencerelerle aydınlık ve modern çizgiye sahip iç tasarımda dikkat çeken noktalardan biri de üç farklı malzeme mermer, bakır ve derinin birbiriyle uyumlu kullanımı. Deri ve bakırın sıcak renginin, mermerin soğuk görünümünü yumuşatması amaçlanmış. Her bir malzeme üzerini kapladığı eşyalara kendi karakterini yansıtmış. Ancak Nerissa'nın ana karakterini bakır kaplamalar oluşturmuş.

 

E-Bülten Üyeliği
X
SÖZLEŞME

Bu internet sitesine girilmesi veya mobil uygulamanın kullanılması sitenin ya da sitedeki bilgilerin ve diğer verilerin programların vs. kullanılması sebebiyle, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ya da başkaca sebeplere binaen, doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zararlardan ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını, tarafımdan internet sitesinde E-Bültene üye olmak için veya başkaca bir sebeple verdiğim kişisel verileri, özellikle de isim, adres, telefon numarası, e-posta adresi, banka bilgisi, yaş ve cinsiyetle ilgili benzeri bilgileri kendi rızam ile paylaştığımı, ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun nin bu bilgileri kullanmasına muvafakat ettiğimi, bu bilgilerin 3.gerçek ve/veya tüzel kişilerin eline geçmesi ve bu şekilde olumsuz yönde kullanılması halinde ve/veya bu bilgilerin başkaca kişiler ile paylaşılması halinde ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını gayri kabili rücu, kabul, beyan ve taahhüt ederim.