• Arama

Avrupa’nın İlk ve Dünyanın En Büyük Sualtı Restoranı

Avrupa’nın ilk ve dünyanın en büyük sualtı restaurantı olan Under, misafirlerini ağırlamaya başladı.

Dubai, Maldivler, Florida ve şimdi de Norveç. Genellikle egzotik destinasyonlarla özdeşleşen sualtı restaurantlarının artık yeni bir adresi var; Norveç’in güney kıyısındaki Baly. Norveçli mimarlık ofisi Snohetta tarafından tasarlanan Avrupa’nın ilk ve dünyanın en büyük sualtı restaurantı olma özelliği taşıyan Under, ismini Norveç dilinde ‘harika’ anlamına gelen kelimeden alıyor. 

Baly kıyılarının buzlu sularına yarı batırılmış şekilde tasarlanan betonsu yapı, üç kattan oluşuyor. Ana girişin deniz seviyesinden yapıldığı Under, coğrafi şartlara ve denizaltı yaşamına uyumlu olarak inşa ediliyor. Suyun beş metre derinine inen lezzet yolculuğuna çıkmak için dalış kıyafeti giymenize de gerek yok.

Aynı anda 100 misafiri ağırlayacak şekilde tasarlanan restaurantta Norveç’in zengin deniz mahsulleri menüsü servis ediyor. Şef Nicolai Ellitsgaard Pedersen’in hazırladığı menü, lokal tatların eşsiz bir seçkisinden oluşuyor. Siz tabağınızdakilerin tadına varırken oturduğunuz yerden morina balıklarının, ıstakozların, fokların ve köpek balıklarının önünüzden geçip gitmesini izliyorsunuz.Dünya çapında ilgi gören restaurant, Norveç’e ziyaret etmeniz için harika bir neden sunuyor.

E-Bülten Üyeliği
X
SÖZLEŞME

Bu internet sitesine girilmesi veya mobil uygulamanın kullanılması sitenin ya da sitedeki bilgilerin ve diğer verilerin programların vs. kullanılması sebebiyle, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ya da başkaca sebeplere binaen, doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zararlardan ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını, tarafımdan internet sitesinde E-Bültene üye olmak için veya başkaca bir sebeple verdiğim kişisel verileri, özellikle de isim, adres, telefon numarası, e-posta adresi, banka bilgisi, yaş ve cinsiyetle ilgili benzeri bilgileri kendi rızam ile paylaştığımı, ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun nin bu bilgileri kullanmasına muvafakat ettiğimi, bu bilgilerin 3.gerçek ve/veya tüzel kişilerin eline geçmesi ve bu şekilde olumsuz yönde kullanılması halinde ve/veya bu bilgilerin başkaca kişiler ile paylaşılması halinde ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını gayri kabili rücu, kabul, beyan ve taahhüt ederim.