• Arama

Morgans Hotel New York’un Şefinin Restoran Önerileri

Morgans Hotel New York’un leziz menülerinin arkasında bulunan Executive Şef Vanessa Miller, New York’un lezzet duraklarını OGGUSTO için yazdı.

Kendi restaurantınızda misafir olsanız hangi yemekleri tercih edersiniz?

¨Eğer Ozoku’da sofraya otursaydım, elmalı kimçi salatası ile başlar, tuna tataki ve levrek sashimi ile devam edip, karpuz poké ile bitirirdim¨

Kore geleneksel mutfağında sıklıkla lahana ile yapılan ‘kimçi’yi, Şef Miller elma ile yaparak farklı bir boyut kazandırmış. Tuna tataki de geleneksel olarak balığın tazeliğini öne çıkartmak için sadece dışı pişiriliyor. Baharat ve taze otlar ile tatlandırılmış karpuz ise, damakta bir bahar havası estiriyor.

New York’ta vazgeçilmez lezzet duraklarınız nereler?

¨Tuome. Buradaki içi doldurulmuş yumurta, kar yengeci ve hepsinden çok yapışkan pilavlı ördekli Çin sosislerine bayılıyorum, rüya gibi¨

Sadece akşam yemeği için açık olan Tuome şehrin yeniden gözde olmaya başlayan Alphabet City bölgesinde yer alıyor. Çağdaş Amerikan mutfağını Uzak Doğu esintileri ile yorumlayan restaurantın geniş bir içecek menüsü de var. Şefin bahsettiği Devilled Eggs, 1950’lerde popüler olan doldurulmuş yumurtaya yepyeni bir yorum katılmış. Kar yengeci ve yapışkan pilavlı yemekler ise, Tayland’da sokak yemeklerinde sıklıkla bulunan lezzetlerin rafine yorumları olarak sunuluyor.

Romantik bir buluşma için tercihiniz neresi olur?

¨Meatpacking bölgesindeki Toro. Eğlenceli ortamı ve harika yemeği var¨

Barselona’dan ilham alan bu restaurantta, İspanyol tarzı özel içecekler var. Bu büyük restaurantta keyifli bir atmosferde geniş pencerelerden dışarıyı seyrederek paella yemek veya pinchos menüsünden paylaşılan atıştırmalıklar ile vakit geçirmek mümkün.

Keyifli bir kahve molası için nereye gidersiniz?

¨Kabul etmem gerekir ki ben genellikle Dunkin’ Donuts’ı tercih ederim. Hızlı ve kolay. Ama eğer kahve içerken yapmak istediğim şeyler varsa, harika bir yer olan Williamsburg Cafe’de Devocion kahvesini genellikle tercih ederim¨

Devocion, uzun zamandır Kolombiya’da kahve yetiştiren bir aile tarafından açıldığı için kahve tanelerinin toplandığı süre ile fincana gelmesi arasında sadece 30 gün olması ile ünlüdür. Kolombiya dışındaki tek satış noktası, Brooklyn’deki kafe ve müdavimleri şehrin uzak noktalarından sadece kahve içmeye değil, evlerinde kullanmak üzere kahve çektirmeye de geliyor.

Harika bir pazar kahvaltısı için aklınıza gelen yerler nereler?

¨West Houston sokağındaki Jane¨

Açıldığı günden beri Soho bölgesinin favorisi olan restaurant, tipik Amerikan yemek tarzı ile ünlü. Her sezon değişen kokteyl menüsündeki yenilikler, daimi müşterileri tarafından büyük heyecanla bekleniyor.

Yabancı bir misafiriniz gelse hangi restoranda ağırlarsınız?

¨Hell’s Kitchen bölgesindeki Brazil Brazil. Hayatımda yediğim en iyi döş orada¨

Broadway ve Times Meydanı’na çok yakın olan bu restaurantta Brezilya mutfağından seçme lezzetler bulmak mümkün. Tatlıya yer ayırmayı da unutmamanız gereken restaurantta, erik soslu hindistan cevizli flan ile karamel soslu brezilya flanı arasında ciddi bir yarış olduğunu duyduk.

Damak zevkiniz için en doğru lezzet kaçamağı neresi?

¨East Village’daki Ippudo’da herhangi bir uzak doğu bun’u¨

Ippudo’nun ana menüsünü, uzak doğuda “çanakta evren” olarak adlandırılan ve farklı malzemeler ile hazırlanan noodle yemekleri oluşturuyor. Bunların yanında buharda pişmiş ekmeği ile tavuk veya sebzeli dürüm tarzı bun’lar ve farklı atıştırmalıklar da var. Ramen’ler için “Kae-dama” uygulanıyor: Eğer ramen suyunuz kaldı ama noddle’lar bitti ise, bu kelimeyi söylediğinizde hemen ekstra noddle getiriliyor. Doymadan sofradan kalmak mümkün değil.

Lezzetlerine karşı koyamadığınız pastane neresi?

¨Bir Maison Kayser şubesine yakın oturuyorum ve kendimi sıklıkla orada bulurum¨

Fransız usta Eric Kayser tarafından açılan bu pastane, dünyada 20 ülkede, yüzden fazla satış noktasında özgün Paris ekmek ve tatlıları sunuyor. New York’ta birkaç şubesi olmasına rağmen, talebe yetişemeyen bu ünlü pasta mabedinin kafelerinde öğle ve akşam yemek servisi de var.

E-Bülten Üyeliği
X
SÖZLEŞME

Bu internet sitesine girilmesi veya mobil uygulamanın kullanılması sitenin ya da sitedeki bilgilerin ve diğer verilerin programların vs. kullanılması sebebiyle, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ya da başkaca sebeplere binaen, doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zararlardan ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını, tarafımdan internet sitesinde E-Bültene üye olmak için veya başkaca bir sebeple verdiğim kişisel verileri, özellikle de isim, adres, telefon numarası, e-posta adresi, banka bilgisi, yaş ve cinsiyetle ilgili benzeri bilgileri kendi rızam ile paylaştığımı, ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun nin bu bilgileri kullanmasına muvafakat ettiğimi, bu bilgilerin 3.gerçek ve/veya tüzel kişilerin eline geçmesi ve bu şekilde olumsuz yönde kullanılması halinde ve/veya bu bilgilerin başkaca kişiler ile paylaşılması halinde ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını gayri kabili rücu, kabul, beyan ve taahhüt ederim.