• Arama

Amerika’nın En Önemli Mücevher Koleksiyoneri’nin Olağanüstü Sergisi

Tarihin en göze çarpan ve eşsiz mücevher koleksiyonlarından biri Merriweather Post’un Olağanüstü Taşları ve Mücevherleri Sergisi ile mücevher tutkunları ile buluşuyor.


Bir sanat koleksiyoneri, iş kadını, sosyal figür ve hayırsever olan Marjorie Merriweather Post’un topluma kazandırdığı projelerden biri olan Hillwood Gayrimenkul, Müze & Bahçeler kuruluşunun çatısı altında gerçekleştirilecek sergide 20. yüzyıla iz bırakan 50 parça görücüye çıkıyor.

Mücevherleri takmak yerine onları bir eksper gibi değerlendiren Merriweather Post’un koleksiyonunda Cartier, Van Cleef & Arpels, Harry Winston ve Verdura imzalı özel ve etkileyici parçalar yer alıyor.

Merriweather Post’un Olağanüstü Taşları ve Mücevherleri Sergisi’nde boy gösterecek parçalardan belki de en çarpıcı olanı 1920’lerin Cartier tasarımı broş. Babür İmparatorluğu döneminden 250 karat işlenmiş Hint zümrütleri ile tasarlanan 17. yüzyıl Babür çiçek motifi şeklindeki broş, tarihi taşların inovatif tasarımla buluşmasının da en eşsiz örneği.

Lancret’in Marie Camargo’yu resmettiği ünlü tablosundan ilham alınarak Van Cleef & Arpels’in büyülü dokunuşları ile 1943’te yeniden yorumlanan balerin iğnesi ve Cartier imzalı ametist kolye de sergilenecek parçalar arasında.

Cartier

Sergi, 7 Ocak 2018 tarihine kadar Washinton’da yer alan Hillwood Hillwood Gayrimenkul, Müze & Bahçeler’de ziyaret edilebilir.

E-Bülten Üyeliği
X
SÖZLEŞME

Bu internet sitesine girilmesi veya mobil uygulamanın kullanılması sitenin ya da sitedeki bilgilerin ve diğer verilerin programların vs. kullanılması sebebiyle, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ya da başkaca sebeplere binaen, doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zararlardan ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını, tarafımdan internet sitesinde E-Bültene üye olmak için veya başkaca bir sebeple verdiğim kişisel verileri, özellikle de isim, adres, telefon numarası, e-posta adresi, banka bilgisi, yaş ve cinsiyetle ilgili benzeri bilgileri kendi rızam ile paylaştığımı, ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun nin bu bilgileri kullanmasına muvafakat ettiğimi, bu bilgilerin 3.gerçek ve/veya tüzel kişilerin eline geçmesi ve bu şekilde olumsuz yönde kullanılması halinde ve/veya bu bilgilerin başkaca kişiler ile paylaşılması halinde ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını gayri kabili rücu, kabul, beyan ve taahhüt ederim.