• Arama

Amerika’nın En Önemli Mücevher Koleksiyoneri’nin Olağanüstü Sergisi

Tarihin en göze çarpan ve eşsiz mücevher koleksiyonlarından biri Merriweather Post’un Olağanüstü Taşları ve Mücevherleri Sergisi ile mücevher tutkunları ile buluşuyor.


Bir sanat koleksiyoneri, iş kadını, sosyal figür ve hayırsever olan Marjorie Merriweather Post’un topluma kazandırdığı projelerden biri olan Hillwood Gayrimenkul, Müze & Bahçeler kuruluşunun çatısı altında gerçekleştirilecek sergide 20. yüzyıla iz bırakan 50 parça görücüye çıkıyor.

Mücevherleri takmak yerine onları bir eksper gibi değerlendiren Merriweather Post’un koleksiyonunda Cartier, Van Cleef & Arpels, Harry Winston ve Verdura imzalı özel ve etkileyici parçalar yer alıyor.

Merriweather Post’un Olağanüstü Taşları ve Mücevherleri Sergisi’nde boy gösterecek parçalardan belki de en çarpıcı olanı 1920’lerin Cartier tasarımı broş. Babür İmparatorluğu döneminden 250 karat işlenmiş Hint zümrütleri ile tasarlanan 17. yüzyıl Babür çiçek motifi şeklindeki broş, tarihi taşların inovatif tasarımla buluşmasının da en eşsiz örneği.

Lancret’in Marie Camargo’yu resmettiği ünlü tablosundan ilham alınarak Van Cleef & Arpels’in büyülü dokunuşları ile 1943’te yeniden yorumlanan balerin iğnesi ve Cartier imzalı ametist kolye de sergilenecek parçalar arasında.

Cartier

Sergi, 7 Ocak 2018 tarihine kadar Washinton’da yer alan Hillwood Hillwood Gayrimenkul, Müze & Bahçeler’de ziyaret edilebilir.

E-Bülten Üyeliği
OGGUSTO.COM'un özenle seçilmiş gustolu içeriğini haftalık olarak takip etmek için e-bültenimize üye olun.