• Arama

Dünyanın Çevresinde 4 Mevsim 8 Otel

İlkbahar

Fairmont, San Francisco

İlkbahar, şüphesiz ki iklimiyle, köprüleriyle, yokuşlarıyla İstanbul’u andıran San Francisco’yu ziyaret etmek için en ideal zaman. Bulutsuz bir gökyüzü altındaki panoramik körfez manzarasıyla Fairmont San Francisco’da konakladığınızda, hemen önünüzden geçen tramvaya atlayıp Fisherman’s Wharf veya Chinatown’a inebilirsiniz. 

Ilık güneşin altında Alcatraz’a geçebilir, Golden Gate Köprüsü’nü aşıp Sonoma bağ bölgesini ziyaret edebilirsiniz. Otelinizde de Tonga Room & Hurricane Bar’da bir kokteyl içip geçmişe yolculuk yapın; ne de olsa 1907 yılında kapılarını açan ilk Fairmont otelindesiniz.

Fairmont, Singapore

Singapur’da ise, bahar ayları tam da gurme yolculukları sevenlere göre. Malezya, Çin ve Endonezya mutfaklarının birbirine karıştığı Singapur, baharda yeni lezzetlerin tekrar ortaya çıktığı bir ülke; Michelin-yıldızlı JAAN inanılmaz manzarasının yanı sıra, modern ve yenilikçi tatlar sunuyor. Clarke Quay ve Little India’yı da es geçmeyin; Botanik Bahçeleri, dünyanın gece açık olan hayvanat bahçesi Night Safari’yi de görmenizi öneririz.

Yaz

Fairmont Grand Del Mar, San Diego

Her şeyden uzak, gerçek bir yaz tatili için ise Fairmont Grand Del Mar biçilmiş kaftan. San Diego’da kıyıda yer alan otel, bir yandan eski Akdeniz otellerinin zarafetini yansıtırken, bir yandan da muhteşem havuzları, tenis kortları, 18 delikli golf sahası, haraları ile ile tüm aileye farklı aktivite olanakları sunuyor. Yüzme ve sporla geçen yorucu bir günün sonunda ister spa’da bir masajla, ister Addison restoranda lezzetli bir yemekle dinlenin.

Fairmont Le Château Frontenac, Quebec

Arnavut kaldırımı sokakları, Avrupa’daymışsınız hissi veren atmosferi ile eski Quebec, romantik yürüyüşler, at arabası gezileri, Fransız bistrolarında mum ışığında yemekler için ideal bir ortam sağlıyor. Otelinize döndüğünüzde 1608 Wine & Cheese Bar’da içeceklerinizi yudumlarken, St. Lawrance nehrinin manzarasına karşı keyif yapabilirsiniz.

Sonbahar

The Savoy, Londra

İnsanın sokaklarda rahat rahat yürüyebildiği, biraz serin, biraz rüzgarlı sonbahar havasından daha ne güzel ne olabilir ki? Hele de tarih, kültür, dinamizm ve bitmek bilmeyen enerjiyle dolu bir şehirdeyseniz…  Etkinlikler, parkları, tarihi ile her mevsimde bir cazibe noktası olan Londra’da, The Savoy, başlı başına bir çekim merkezi… Muhteşem Thames nehrine bakan otel, yıllar içinde birçok ünlü misafire ev sahipliği yapmış, bugün de Edwardian ve Art Deco elegansın kentteki simge yapılarından biri. Sonbaharda Londra’da olanlar, otelin içindeki Thames Foyer’da gerçek bir İngiliz çay saati keyfi yapabilir, iki dakika mesafedeki Covent Garden’a yürüyerek küçük artizan dükkanlarda Noel alışverişi heyecanına katılabilir ya da West End tiyatrolar bölgesine uzanarak sezonun oyunlarını takip edebilirler.

Fairmont Quasar, Istanbul

Sonbaharı en güzel şekilde yaşayabileceğiniz bir diğer kent de, İstanbul. International Hotel Awards tarafından “Avrupa’nın En İyi Şehir Oteli” ödülüne layık görülen Fairmont Quasar İstanbul’da bir hafta sonu, şehrin bilmediğiniz noktalarını keşfetmek için biçilmiş kaftan. İster Cumartesi günü Feriköy’deki organik pazara gidip en taze, yerel ürünlerin arasında felekten bir gün çalın, isterseniz metroya atlayıp Pera’daki galeri gezmeye gidin… Serin havada güzel bir yürüyüşle döneceğiniz Fairmont’ta, akşam sizi Aila restoranın baharat kütüphanesi ve mezeleri karşılıyor olacak… Üşüyüp yorulanlar, Willow Stream Spa’da Türk kahveli, bal kremli hamamın ardından, yemekte kendilerini daha da dinç hissedecektir.

Kış

Fairmont Banff Springs, Kanada

Karlı dağların zirvelerine, bembeyaz bir örtüyle kaplanan ormanlara bakan Banff Springs ise, gerçek bir kış masalı yaşatıyor… Paten, kayak, kaydırak, buz yürüyüşleri ve akla gelebilecek tüm kış spor ve aktivitelerinin yapıldığı bu yerde, yorulduğunuzda güzel bir içecek, iyi bir kitap ve muhteşem ambiyansıyla size sarıp sarmalayan Fairmont Banff Springs ile unutulmaz bir kış tatili sizi bekliyor.

Fairmont The Palm, Dubai

Fairmont The Palm, Dubai Mall gibi her şeyin en büyüğünü ve Burj Khalifa gibi en yükseğini barındıran modern bir şehirde, en popüler ada kompleksi olan Palm Jumeirah’da, kumsalda müthiş kaçış noktası olarak dikkat çekiyor. Gerek Körfez, gerekse Marina manzarası ile benzersiz olan The Palm, kısa uçuş mesafesiyle de kış döneminde İstanbul soğuğundan kaçmak isteyen çiftlerin ve çocuklu ailelerin gözdesi. Döret havuzu ve 800 metreyi aşan özel kumsalı bulunan otelde Arap mutfağından Avrupa’ya, altı restoran bulunuyor.

 

 

E-Bülten Üyeliği
X
SÖZLEŞME

Bu internet sitesine girilmesi veya mobil uygulamanın kullanılması sitenin ya da sitedeki bilgilerin ve diğer verilerin programların vs. kullanılması sebebiyle, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ya da başkaca sebeplere binaen, doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zararlardan ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını, tarafımdan internet sitesinde E-Bültene üye olmak için veya başkaca bir sebeple verdiğim kişisel verileri, özellikle de isim, adres, telefon numarası, e-posta adresi, banka bilgisi, yaş ve cinsiyetle ilgili benzeri bilgileri kendi rızam ile paylaştığımı, ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun nin bu bilgileri kullanmasına muvafakat ettiğimi, bu bilgilerin 3.gerçek ve/veya tüzel kişilerin eline geçmesi ve bu şekilde olumsuz yönde kullanılması halinde ve/veya bu bilgilerin başkaca kişiler ile paylaşılması halinde ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını gayri kabili rücu, kabul, beyan ve taahhüt ederim.