• Arama

Sistemler / Görünürlük Sergisi SANATORIUM’da

Yağız Özgen ve Alex Anikina’nın dijitalin şiirselliğini ve akışkan bir şekilde değişen kartografyasını inceleyen “Sistemler / Görünürlük” adlı sergisi 9 Kasım – 9 Aralık tarihleri arasında SANATORIUM’da sizleri bekliyor. Küratörlüğünü Yasemin Keskintepe’nin üstlendiği sergideki işler, teknolojik sistemler ve bunların maddi yapılarına yönelik yeni bir duyarlılığı sanatseverlere anlatmaya çalışıyor. Genellikle insan gözü tarafından görülmeyen imgelerin figürasyonları, biçimlenmelerinin çeşitliliğiyle sergileniyor.

2012 senesinde yazdığı, “Yeni Teknoloji ve Dijital Temsilin Estetiği: Chris Cunningham” adlı tez çalışmasıyla bunu vurgulayan 1987 doğumlu sanatçı Yağız Özgen, günümüze kadar 3 adet kişisel sergi gerçekleştirdi.

Rus sanatçı Alex Anikina ise Dubai Uluslararası Çıkış Yapan Sanatçı Ödülü’ne sahip. Aynı zamanda araştırmacılığı ile ön plana çıkan Anikina sanatsal pratiğini deneysel film ve dil bazlı işler ile de yansıtan önemli bir genç yetenek.

E-Bülten Üyeliği
X
SÖZLEŞME

Bu internet sitesine girilmesi veya mobil uygulamanın kullanılması sitenin ya da sitedeki bilgilerin ve diğer verilerin programların vs. kullanılması sebebiyle, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ya da başkaca sebeplere binaen, doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zararlardan ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını, tarafımdan internet sitesinde E-Bültene üye olmak için veya başkaca bir sebeple verdiğim kişisel verileri, özellikle de isim, adres, telefon numarası, e-posta adresi, banka bilgisi, yaş ve cinsiyetle ilgili benzeri bilgileri kendi rızam ile paylaştığımı, ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun nin bu bilgileri kullanmasına muvafakat ettiğimi, bu bilgilerin 3.gerçek ve/veya tüzel kişilerin eline geçmesi ve bu şekilde olumsuz yönde kullanılması halinde ve/veya bu bilgilerin başkaca kişiler ile paylaşılması halinde ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını gayri kabili rücu, kabul, beyan ve taahhüt ederim.