• Arama

İskoç Stilini Eve Yansıtmanın Dekorasyon Şifreleri

Ekose dokumaların, mekânı ve bedeni ısıtan kürklü, yünlü ve deri tekstillerin gizemli ülkesi İskoçya evlerine odaklanıyoruz. Ham ahşaplar, geyik motifleri, post halılar ve rustik seçimler irtifası yüksek Highlander stilinin olmazsa olmazları arasında. Toprak renkleri bordo ve grilerin egemenliğindeki bir renk paletiyle bir arada karşımıza çıkıyor. Odun kokulu dingin bir dağ evi atmosferi yaratmanın sırrı keyif ve sıcaklık odaklı tasarımlardan geçiyor.

Doğayı başrole taşıyın

Lexington

Dağ, orman ve doğa manzaralarına nazır yaşamlarını kurgulayan İskoçyalılar dinamik ruhlarını İskoç erkeklerinin milli kıyafeti kiltlerden aldıkları ilhamla eve tartan desenleri, geyik figürleri ve ahşap dokuları olarak yansıtıyorlar.
 

Dokuların yumuşaklığına teslim olun

Ian Mankin

Highlander stili özünde güçlü ve asil bir kır kültürüne sahip. Doğanın betimlemeleri, form ve malzeme olarak tasarımlara yansıyor. Ham ahşap yüzeyler, keçeler, geyik boynuzları, kürklü tekstiller, post halılar yaşam alanında yaratılan sıcaklık hissini pekiştiriyor.
 

Yaşanmışlığı artırın

Home&Cottage

Highlander stilinin mihenk taşlarından biri de mekânda yaratılan yaşanmışlık hissi. Nostaljik görünümlü tasarımlar, sehpaları süsleyen mum ve çam dalları, ham kürklü yastık ve throw'lar, zamanın durduğu bu mistik topraklara sizi bir adım daha yaklaştırıyor.
 

 

Ekoselere yer açın

Maisons du Monde

Highlander stilinin temelinde görkemli şatolara gönderme yapan taş evler var. Ekose deseni perdeden koltuk ve yatak odası tekstillerine kadar evin farklı köşelerinde kendine yer buluyor. Edinburgh ve Glasgow gibi şehirli yaşamlarda gelenekselleşmiş kırmızılı ekoselerin yerine sadeleştirilmiş nötr renklerde ekose tekstillere de rastlanıyor.
 

Poli berjer, MN Bilgili Mobilya

Kitaplık, Coastal Living

 

 

E-Bülten Üyeliği
OGGUSTO.COM'un özenle seçilmiş gustolu içeriğini haftalık olarak takip etmek için e-bültenimize üye olun.