• Arama

Mevlut Akyıldız’ın 40 Senelik Sanat Birikimi “Resmigeçit” Sergisinde

1981 senesinde İstanbul Devlet Güzel Sanatlar Akademisi’nden mezun olduktan bu yana sanatında Türkiye’yi ve yaşamın tuhaf hallerini gözlemleyen sanatçı Mevlut Akyıldız, Türkiye’nin ve Türkçe’nin her halinden yararlanarak uzak-yakın geçmişten ve günümüzden yola çıkan resimleri, camaltıları ve heykelleriyle ön plana çıkıyor.

 

Yerli ve yabancı koleksiyonlarda başarıyla sergilenen eserleri olan sanatçının 40 yıllık birikiminin küçük bir retrospektif niteliğinde sergileneceği “Resmigeçit” sergisi ise 3 Kasım – 2 Aralık 2017 tarihleri arasında MSGSÜ Tophane-i Amire Kültür Sanat Merkezi, Beş Kubbe Salonu ve Tek Kubbe Salonunda, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi ev sahipliğinde sergilenicek. Akyıldız’ın sanata ve hayata ironik bakışına hitaben sergi “Resmigeçit” olarak adlandırılmış. Ressamın kırk yılı aşan tutkulu çabasının, yerelden evrensele, evrenselden yerele mekik dokuduğu tematik dönüşümlerin, kendi çizgisindeki gelişimin bir bütün halinde görülebileceği sergi, son yılların en çok ses getirecek sergisi olmaya aday.

 

E-Bülten Üyeliği
X
SÖZLEŞME

Bu internet sitesine girilmesi veya mobil uygulamanın kullanılması sitenin ya da sitedeki bilgilerin ve diğer verilerin programların vs. kullanılması sebebiyle, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ya da başkaca sebeplere binaen, doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zararlardan ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını, tarafımdan internet sitesinde E-Bültene üye olmak için veya başkaca bir sebeple verdiğim kişisel verileri, özellikle de isim, adres, telefon numarası, e-posta adresi, banka bilgisi, yaş ve cinsiyetle ilgili benzeri bilgileri kendi rızam ile paylaştığımı, ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun nin bu bilgileri kullanmasına muvafakat ettiğimi, bu bilgilerin 3.gerçek ve/veya tüzel kişilerin eline geçmesi ve bu şekilde olumsuz yönde kullanılması halinde ve/veya bu bilgilerin başkaca kişiler ile paylaşılması halinde ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını gayri kabili rücu, kabul, beyan ve taahhüt ederim.