• Arama

Dünyanın En İyi Restoranı: The Black Swan

Seyahat sitesi TripAdvisor kullanıcılarının oylarıyla dünyanın en iyi restoranı belirlendi. Kuzey İngiltere’de yer alan The Black Swan isimli “pub” dünyanın en iyisi olarak adlandırıldı. İngiltere’nin kırsalındaki Oldstead kasabasında yer alan pub, oldukça geleneksel bir İngiliz stilini yansıtıyor. İki erkek kardeşin sahibi olduğu bu işletmede 8 odalık konaklama imkanı da yer alıyor.

2006 senesinde oldukça genç bir yaşta ailelerinden işletmeyi devralan James ve Tommy Banks ikilisinden James Bank mutfakta çalışmaya başlayarak 24 yaşında İngiltere’nin en genç Michelin Yıldızını alan aşçısı ünvanını kazanmış. TripAdvisor tarafından en iyi restaurant seçildiği söylenince ise “Bu ödülü kazanmış olmak çok büyük bir onur ama asıl onur müşterilerimizin geri bildirimiyle bu ödülü elde etmiş olmamız.” diye cevaplıyor.

Mutfağın kalbinde “nerede olduğumuz ve kim olduğumuz” felsefesi benimsenmiş. Yorkshire bölgesinde yer alan pubın menüsü de geleneksel yöre yemeklerinin kreatif dokunuşlarla geliştirilmesi ile oluşuyor. 2.5 dönümlük bir arazide Tommy Banks’in önderliğinde yemeklerde kullanılmak üzere sezonluk sebze ve meyve yetiştiriliyor. Şefin bahçesindeki ürünlerle hazırladığı 125 dolarlık bir tadım menüsü var. Müşteriler ayrıca çilek ve kremalı Kalkan balığı, şalgam ve naneli kuzu eti gibi oldukça klasik İngiliz yemeklerini de seçme şansına sahip.

 

Performansı sanatla birleştiren Jaguar otomobillerinin ayrıcalıklı dünyası ile ilgili haberler için üye olun!

 

E-Bülten Üyeliği
OGGUSTO.COM'un özenle seçilmiş gustolu içeriğini haftalık olarak takip etmek için e-bültenimize üye olun.