• Arama

Dünyanın En İyi Restoranı: The Black Swan

Seyahat sitesi TripAdvisor kullanıcılarının oylarıyla dünyanın en iyi restoranı belirlendi. Kuzey İngiltere’de yer alan The Black Swan isimli “pub” dünyanın en iyisi olarak adlandırıldı. İngiltere’nin kırsalındaki Oldstead kasabasında yer alan pub, oldukça geleneksel bir İngiliz stilini yansıtıyor. İki erkek kardeşin sahibi olduğu bu işletmede 8 odalık konaklama imkanı da yer alıyor.

2006 senesinde oldukça genç bir yaşta ailelerinden işletmeyi devralan James ve Tommy Banks ikilisinden James Bank mutfakta çalışmaya başlayarak 24 yaşında İngiltere’nin en genç Michelin Yıldızını alan aşçısı ünvanını kazanmış. TripAdvisor tarafından en iyi restaurant seçildiği söylenince ise “Bu ödülü kazanmış olmak çok büyük bir onur ama asıl onur müşterilerimizin geri bildirimiyle bu ödülü elde etmiş olmamız.” diye cevaplıyor.

Mutfağın kalbinde “nerede olduğumuz ve kim olduğumuz” felsefesi benimsenmiş. Yorkshire bölgesinde yer alan pubın menüsü de geleneksel yöre yemeklerinin kreatif dokunuşlarla geliştirilmesi ile oluşuyor. 2.5 dönümlük bir arazide Tommy Banks’in önderliğinde yemeklerde kullanılmak üzere sezonluk sebze ve meyve yetiştiriliyor. Şefin bahçesindeki ürünlerle hazırladığı 125 dolarlık bir tadım menüsü var. Müşteriler ayrıca çilek ve kremalı Kalkan balığı, şalgam ve naneli kuzu eti gibi oldukça klasik İngiliz yemeklerini de seçme şansına sahip.

 

 

 

 

E-Bülten Üyeliği
X
SÖZLEŞME

Bu internet sitesine girilmesi veya mobil uygulamanın kullanılması sitenin ya da sitedeki bilgilerin ve diğer verilerin programların vs. kullanılması sebebiyle, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ya da başkaca sebeplere binaen, doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zararlardan ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını, tarafımdan internet sitesinde E-Bültene üye olmak için veya başkaca bir sebeple verdiğim kişisel verileri, özellikle de isim, adres, telefon numarası, e-posta adresi, banka bilgisi, yaş ve cinsiyetle ilgili benzeri bilgileri kendi rızam ile paylaştığımı, ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun nin bu bilgileri kullanmasına muvafakat ettiğimi, bu bilgilerin 3.gerçek ve/veya tüzel kişilerin eline geçmesi ve bu şekilde olumsuz yönde kullanılması halinde ve/veya bu bilgilerin başkaca kişiler ile paylaşılması halinde ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını gayri kabili rücu, kabul, beyan ve taahhüt ederim.