• Arama

Beymen ve PG ART Gallery, Cosmos Sergisi ile Uzayın Kapılarını Aralıyor

Çağdaş Sanat Platformu ile şu ana kadar üç sergiye ev sahipliği yapmış olan Beymen, yeni kış kampanyası Beymen Cosmos’un etkisiyle, PG ART Gallery’nin sahibi Pırıl Güleşçi Arıkonmaz’ın küratörlüğünde COSMOS isimli karma sergiyi sanatseverler ile buluşturuyor.

 

 

10 Ekim’de başlayan ve 10 Aralık 2017 tarihine kadar Beymen Zorlu Center mağazasında sergilenecek olan sergi, uzayın sonsuzluğundan ilham alarak ¨Ötesi neresi?” sorusuna cevap arıyor. İlgi çekici sergide Ayla Turan, Ayşe Gül Süter, Bahadır Çolak, Candaş Şişman, Devran Mursaloğlu, Günnur Özsoy, Hasan Pehlevan, Kemal Tufan, Mehmet Sinan Kuran, Melis Buyruk ve Yonca Karakaş gibi isimlerin eserleri bulunuyor.

Küratör Pırıl Güleşçi Arıkonmaz, heykelden 3D animasyona, fotoğraftan yağlıboyaya farklı disiplinlerdeki çalışmaların yer aldığı sergi ile ilgili değerlendirmesinde şöyle diyor: “Cosmos, Yunan düşüncesinde sonsuzluğun ve ideal olanın diğer adı. Gökyüzüne baktığımızda bize ‘bakan’ büyük boşluk... İnsanoğlu yüzyıllardır bıkmadan ve sabırla  ‘ötede ne var?’ sorusuna yanıt aradı. Cosmos, kargaşadan, belirsizlikten, saptanamayan ve ölçülemeyenden bir parça çıkarmak belki de... Binlerce yıldır onu, kaosun korkutucu karanlığından çekip çıkartmak istedik. Heykelle, mimariyle, boyayla ve sayıların mükemmel oranlarıyla...”

E-Bülten Üyeliği
X
SÖZLEŞME

Bu internet sitesine girilmesi veya mobil uygulamanın kullanılması sitenin ya da sitedeki bilgilerin ve diğer verilerin programların vs. kullanılması sebebiyle, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ya da başkaca sebeplere binaen, doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zararlardan ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını, tarafımdan internet sitesinde E-Bültene üye olmak için veya başkaca bir sebeple verdiğim kişisel verileri, özellikle de isim, adres, telefon numarası, e-posta adresi, banka bilgisi, yaş ve cinsiyetle ilgili benzeri bilgileri kendi rızam ile paylaştığımı, ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun nin bu bilgileri kullanmasına muvafakat ettiğimi, bu bilgilerin 3.gerçek ve/veya tüzel kişilerin eline geçmesi ve bu şekilde olumsuz yönde kullanılması halinde ve/veya bu bilgilerin başkaca kişiler ile paylaşılması halinde ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını gayri kabili rücu, kabul, beyan ve taahhüt ederim.