• Arama

Yakutun Tutkulu Hikayesi Kitap Oldu

Bu yıl Thames and Hudson tarafından yayımlanan ¨Ruby¨ kitabı, mücevherlerin kralı yakutla ilgili yayınlanmış olan en tutkulu kitap olma özelliğini taşıyor. Aşk, saadet ve korumayla ilişkilendirilmiş şehvet dolu bu mücevherin uzun tarihini keşfeden kitap, aynı zamanda yakut mücevheratının asil ve özel koleksiyonlarında bile daha önce hiç görülmemiş nadideleri de bulunduran, dünyanın en önemli ve ünlü 60 parçasını vitrine çıkarıyor.

 

Van Cleef & Arpels

Bulgari

 

Yüzyıllardır hüküm süren yakutların klasik görüntülerinin yanı sıra; imparatorlardan imparatoriçelere, krallardan kraliçelere ve Maharani’lerden Hollywood’a kadar bir dizi çekici stil ikonunun favori yakut mücevherlerini takmalarının da gösterildiği kitap oldukça dikkat çekiyor.

 

 

¨Çevremizde birçok renkle yaşıyoruz ama kimin önüne bir yakut koysanız kırmızının canlılığına bakmaktan kendini alıkoyamaz¨ -Joanna Hardy, Mücevher Uzmanı

 

30 yılı aşkın bir süredir mücevher uzmanlığı deneyimiyle bu kitabı yazan Joanna Hardy, bu taşın dışında tutku yaratan başka bir renkli taş olmadığına inanıyor. Birmanya’nın efsanevi madenleri ve Çin’in antik ipek ticaret yolundan son zamanlarda keşfedilen Mozambik’in yakut deposuna kadar kırmızı mücevherin büyüleyici tarihine doğru sizi yolculuğa çıkaran bu kitapta; Bulgari, Van Cleef & Arpels ve Cartier gibi mücevher duayenlerinin tasarımlarını görmek mümkün.

 

E-Bülten Üyeliği
X
SÖZLEŞME

Bu internet sitesine girilmesi veya mobil uygulamanın kullanılması sitenin ya da sitedeki bilgilerin ve diğer verilerin programların vs. kullanılması sebebiyle, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ya da başkaca sebeplere binaen, doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zararlardan ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını, tarafımdan internet sitesinde E-Bültene üye olmak için veya başkaca bir sebeple verdiğim kişisel verileri, özellikle de isim, adres, telefon numarası, e-posta adresi, banka bilgisi, yaş ve cinsiyetle ilgili benzeri bilgileri kendi rızam ile paylaştığımı, ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun nin bu bilgileri kullanmasına muvafakat ettiğimi, bu bilgilerin 3.gerçek ve/veya tüzel kişilerin eline geçmesi ve bu şekilde olumsuz yönde kullanılması halinde ve/veya bu bilgilerin başkaca kişiler ile paylaşılması halinde ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını gayri kabili rücu, kabul, beyan ve taahhüt ederim.