• Arama

Montblanc’ın 1,8 Milyon Dolarlık Dolmakalemi

Montblanc tarihin en ünlü generali Kartacalı Hannibal Barca anısına tasarlanmış yepyeni dolmakalemi High Artistry Homage to Hannibal Barca Limited Edition ile koleksiyonerlerin başını döndüreceğe benziyor.

 

 

Milattan önce 247 – 183 yılları arasında yaşamış ve tüm zamanların en büyük askeri dehası olarak bilinen Kartacalı general Hannibal Barca anısına tasarlanan bu eşsiz dolmakalem pırlantalarla, beyaz altın ve safir taşlarla bezenmiş bir mücevher parçası gibi parlıyor. Kalemin kapağı el kesimi pırlantalarla süslü muhteşem bir fil figürü ile taçlandırılarak Hannibal’in binlerce yıl önce 37 filin de yeraldığı ordusuyla Romalılara karşı zafere atıfta bulunulmuş. Filin hortumu ile biçim bulan toka üzerinde de yine el kesimi pırlantalar göze çarpıyor.

 

18 karatlık altın ucu Kartacalı ilah Baal Hammonu temsil eden desenler ile bezenmiş. Konik yüzük üzerinde ise yine Kartaca ordusunda kullanılan zırha atıfta bulunan oymalar yeralıyor.

 

 

1,8 milyon dolarlık fiyatıyla çok yakında lanse edilecek bu eşsiz dolma kalem, filleri eşliğinde Alpleri geçerken söylediği “Ya yeni bir yol bulacağız ya da yeni bir yol yapacağız” sözü ile tarihe geçen Hannibal hatırasını tam anlamıyla yansıtıyor.

 

 

E-Bülten Üyeliği
X
SÖZLEŞME

Bu internet sitesine girilmesi veya mobil uygulamanın kullanılması sitenin ya da sitedeki bilgilerin ve diğer verilerin programların vs. kullanılması sebebiyle, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ya da başkaca sebeplere binaen, doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zararlardan ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını, tarafımdan internet sitesinde E-Bültene üye olmak için veya başkaca bir sebeple verdiğim kişisel verileri, özellikle de isim, adres, telefon numarası, e-posta adresi, banka bilgisi, yaş ve cinsiyetle ilgili benzeri bilgileri kendi rızam ile paylaştığımı, ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun nin bu bilgileri kullanmasına muvafakat ettiğimi, bu bilgilerin 3.gerçek ve/veya tüzel kişilerin eline geçmesi ve bu şekilde olumsuz yönde kullanılması halinde ve/veya bu bilgilerin başkaca kişiler ile paylaşılması halinde ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını gayri kabili rücu, kabul, beyan ve taahhüt ederim.