• Arama

Zeitz MOCAA: Afrika Sanatına Adanmış Dünyanın En Büyük Çağdaş Sanat Müzesi

Afrika ve kollarına ait sanat eserleri ile donatılmış dünyanın en büyük çağdaş sanat müzesi olan Zeitz MOCAA kapılarını Cape Town’da açtı. 1920’li yıllardan kalma olan ve Capetown’un V&A Waterfront bölgesinde yer alan tahıl ambarı Liz Biden tarafından projeleştirildi. Sene başında bir otel olarak açılan The Silo’nun alt katında yer alan müzenin tamamlanması tam 4 yıl sürdü.

 

 

Bir zamanlar Güney Afrika’nın en uzun binası olan bu yapının şimdi ise yaratıcılığı ve kültürel değerleri destekleyen bir müze haline gelmesi, müzenin şehrin yapıtaşlarından biri olmasını kaçınılmaz kılıyor.

 

 

“Zeitz MOCAA’nın açılışını yapmak oldukça sıra dışı bir tecrübeydi. Zorlu ve uzun bir süreçten sonra Afrika için bu kadar geniş ölçekli bir platform yaratmış olmamız bizim için büyük bir onur.” – Mark Coetzee, Genel Müdür

 

6000 metrekarelik bir alana kurulu olan müzenin tam 100 galerinin sığabileceği bir sergileme alanı var. Terasında bulunan heykel bahçesini gezdikten sonra ise şehrin ünlü Robben Adası, Table Mountain ve Lion’s Head manzaralarına karşı yemek yemenin zevkine varmak mümkün. Performans Sanatları Bölümü, Kostüm Enstütüsü ve Fotoğrafçılık Merkezi gibi bölümlerinde yer aldığı Zeitz MOCAA’nın neden bu kadar ses getirdiğini anlamak çok da zor değil.

 

 

E-Bülten Üyeliği
X
SÖZLEŞME

Bu internet sitesine girilmesi veya mobil uygulamanın kullanılması sitenin ya da sitedeki bilgilerin ve diğer verilerin programların vs. kullanılması sebebiyle, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ya da başkaca sebeplere binaen, doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zararlardan ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını, tarafımdan internet sitesinde E-Bültene üye olmak için veya başkaca bir sebeple verdiğim kişisel verileri, özellikle de isim, adres, telefon numarası, e-posta adresi, banka bilgisi, yaş ve cinsiyetle ilgili benzeri bilgileri kendi rızam ile paylaştığımı, ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun nin bu bilgileri kullanmasına muvafakat ettiğimi, bu bilgilerin 3.gerçek ve/veya tüzel kişilerin eline geçmesi ve bu şekilde olumsuz yönde kullanılması halinde ve/veya bu bilgilerin başkaca kişiler ile paylaşılması halinde ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını gayri kabili rücu, kabul, beyan ve taahhüt ederim.