• Arama

De Grisogono’nun 163 Karatlık Kolyesi

De Grisogono’nun kurucusu ve kreatif direktörü Fawaz Gruosi, 404.20 karatlık ham elmastan başlayarak mükemmel bir kolye çıkarttı. 14 Kasım’da Cenova Christie’s’de açık artırmada satılacak olan bu kolyenin ucundaki 163.41 karatlık elmas istenirse çıkarılıp taç veya broş gibi farklı şekillerde kullanılabiliyor.

Ham Elmas

4 Şubat 2016’da, 404.2 karatlık ham elmas Angola’nın Lunda Norte şehrinde bulundu ve ¨4 de Fevereiro¨ olarak isimlendirildi. Bu beyaz elmas, kusursuz berraklığıyla IIA tipi D rengi olan en yüksek sınıf mücevher olarak karşımıza çıkıyor. Şimdiye kadar Angola’da bulunan en büyük elmas olan bu taş aynı zamanda, dünyada bulunan en büyük 27. elmas olma özelliği taşıyor.

 

Kesme ve Parlatma İşlemi

Antwerp ve New York’ta 9 ay süren tarama, eşleştirme, kesme ve parlatma gibi derin analizler sonucunda zümrüt kesimi elmasın kalitesinde maksimum sonuca ulaşıldı.

 

 

Elmas

Son ürün olan 163.41 karat zümrüt kesimi bu elmas, şimdiye kadar açık artırma ile satılmış en büyük lekesiz D rengi elmas olarak biliniyor.

 

Yaratıcı Aşamalar

Grisogono’nun özgün stiliyle çizgisini koruyan 50 tasarım, markanın Cenevre’deki merkez ofisinde geliştirildi.

 

 

Seçilen tasarım için; 14 usta zanaatkar, Şubat’tan Ağustos 2017’ye kadar toplamda 1.700 saat’ten fazla çalışarak bu kolyeyi yarattılar.

 

 

 

E-Bülten Üyeliği
X
SÖZLEŞME

Bu internet sitesine girilmesi veya mobil uygulamanın kullanılması sitenin ya da sitedeki bilgilerin ve diğer verilerin programların vs. kullanılması sebebiyle, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ya da başkaca sebeplere binaen, doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zararlardan ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını, tarafımdan internet sitesinde E-Bültene üye olmak için veya başkaca bir sebeple verdiğim kişisel verileri, özellikle de isim, adres, telefon numarası, e-posta adresi, banka bilgisi, yaş ve cinsiyetle ilgili benzeri bilgileri kendi rızam ile paylaştığımı, ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun nin bu bilgileri kullanmasına muvafakat ettiğimi, bu bilgilerin 3.gerçek ve/veya tüzel kişilerin eline geçmesi ve bu şekilde olumsuz yönde kullanılması halinde ve/veya bu bilgilerin başkaca kişiler ile paylaşılması halinde ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını gayri kabili rücu, kabul, beyan ve taahhüt ederim.


Advertisement