• Arama

Uçan Otomobiller Frankfurt Otomobil Fuarı’nda Gerçek Oldu

Bir türlü gerçekleşemeyen uçan otomobil rüyası Frankfurt’taki Aeromobil Flying Car ve Volocopter sayesinde gerçek oldu.

 

Aeromobil Flying Car

Otomobil ve uçak keşfedildiğinden beri her ikisinin beraber olduğu uçak otomobillerin hayatımıza katılacağı hayal edilir. Bir türlü gerçekleşemeyen bu rüyaya hiç olmadığı kadar yakın olduğumuz Frankfurt’taki Aeromobil Flying Car ve Volocopter sayesinde ortaya çıktı. Gelişim serüveni halen devam eden ve bu süreçte 3 farklı fikir eskitilen Aeromobil Flying Car’da elektrikli bir motor normal koşullarda yolda ilerlemeyi sağlayacak. 2018’de fiyatının açıklanacağı belirtilen ve en iyi ihtimalle 2020’de yollarla (gökyüzüyle) buluşması planlanan Flying Car’ın önündeki en büyük engel yasal düzenlemeler.

 

 

Volocopter

Volocopter ise son 10 yılın hayatımızın her alanında gördüğümüz drone’ların insan taşıyabilecek kapasitede olan bir versiyonu aslında. Daimler Grubu’nun havacılık sektöründeki yatırımlarının bir meyvesi olan Volocopter’de elektrikli motorlar 18 pervaneyi harekete geçiriyor. 2016’da ilk testleri yapılan Volocopter, Dubai Yol ve Ulaşım Dairesi ile beraber hayata geçirilecek ve taksi hizmeti verebilecek şekilde geliştiriliyor. Darısı İstanbul’un da başına diyelim!

 

 

E-Bülten Üyeliği
X
SÖZLEŞME

Bu internet sitesine girilmesi veya mobil uygulamanın kullanılması sitenin ya da sitedeki bilgilerin ve diğer verilerin programların vs. kullanılması sebebiyle, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ya da başkaca sebeplere binaen, doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zararlardan ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını, tarafımdan internet sitesinde E-Bültene üye olmak için veya başkaca bir sebeple verdiğim kişisel verileri, özellikle de isim, adres, telefon numarası, e-posta adresi, banka bilgisi, yaş ve cinsiyetle ilgili benzeri bilgileri kendi rızam ile paylaştığımı, ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun nin bu bilgileri kullanmasına muvafakat ettiğimi, bu bilgilerin 3.gerçek ve/veya tüzel kişilerin eline geçmesi ve bu şekilde olumsuz yönde kullanılması halinde ve/veya bu bilgilerin başkaca kişiler ile paylaşılması halinde ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını gayri kabili rücu, kabul, beyan ve taahhüt ederim.