• Arama

Türk Yatçılığının Yeni Gözdesi: Liquid Sky

Başaran Yatırım Holding bünyesinde yeralan şirketlerden CMB Yachts, CMB47 serisi Liquid Sky’ın Türkiye prömiyerini Palmarina Bodrum’da gerçekleştirdi. Başaran Yatırım Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Başaran ve eşi Beril Başaran’ın ev sahipliğinde gerçekleşen etkinlikte Türk yat yapımcılığının yeni gözdesi “Liquid Sky”ı OGGUSTO olarak inceledik.

 

Dünyaca ünlü ve ödüllü tasarımcı Espen Øeino imzalı, kusursuz bir tasarım çizgisine sahip 47 metrelik megayat ‘Liquid Sky’’ın iç mimarisi, zamansız tasarım çizgisiyle bilinen Beril Başaran - Artebel Design imzası taşıyor.

 

 

Ağustos ayında Antalya’da suya indirilen mega yat, tamamen kompozit teknolojisi ile üretildi. 490 groston hacme ve 8,85 metre genişliğe sahip tekne 1450 hp CAT C32 motorları ile 15 knot’ta okyanus aşırı seyir yapabiliyor. Bir adet master, iki adet vip ve iki adet misafir süiti ile on konuğu ağırlayabilen ve dünyanın önde gelen klasman kuruluşları RINA ve MCA tarafından sertifikalandırılan tekne, CMB Yachts’ın zamansız tasarım çizgisini yansıtıyor.

 

 

Jakuzi, şelale ve barı ile flybridge, akıllıca konumlandırılan master kabin, fonksiyonel misafir alanları ve yine geniş dış mekanlar Liquid Sky’ın dikkat çeken özelliklerinden başlıcaları. Skylounge’ta iskele ve sancak taraflarında yeralan balkonlar, iki açılır kapı ile birleşip geniş bir iç hacme kavuşuyor. Bu özelliğiyle büyük bir davet veya parti ortamı sağlanabiliyor.

 

Dünya Prömiyeri Miami’de

Liquid Sky, Dünya prömiyeri için ilk seyrini okyanus aşarak 1-5 Kasım arasındaki Fort Lauderdale Boat Show’a doğru yapacak. CMB Yachts tarafından daha önce üretilen Orient Star ve Mystic’in başarıları düşünüldüğünde, CMB Yachts’ın yeni gözdesinin Miami’de büyük ilgi göreceği ve tersaneye yeni bir ödül kazandıracağına kesin gözüyle bakılıyor.

 

 

E-Bülten Üyeliği
OGGUSTO.COM'un özenle seçilmiş gustolu içeriğini haftalık olarak takip etmek için e-bültenimize üye olun.