• Arama

Garrard’ın Yeni Koleksiyonu Saray Tadında

Garrard’ın Enchanted Palace koleksiyonu, ilhamını, Victoria Dönemi’nde tasarım yeniliklerinin kutlandığı Büyük Britanya’da, türünün ilk örneği olarak 1851’de yapılan Büyük Sergi’den alıyor.

 

 

1843’te kraliyet mücevhercisi olarak atanan Garrard, Kraliçe Victoria ve Prens Albert’in tutkularını paylaştıkları eylemlerinden ilham alarak yarattığı neredeyse 100 parçalık mücevher ve gümüşleri bu Büyük Sergi’de gözler önüne sermekten gurur duydu. Turkuaz ve mavi safirlerle birlikte narin elmaslardan oluşan mücevherlerin içinde, Kraliçe ve Victoria halkının arasında oldukça popüler olan, alçak gönüllülüğün sembolü haline gelmiş ¨sinek¨ broşları gibi komik tasarımlar öne çıkıyordu.

 

Garrard’ın bu parçalarının mükemmel hazinesi ve özellikle sarayın kendisinin çarpıcı mimari tasarımı, modern bir Garrard koleksiyonuna esin kaynağı olmuş. Muhteşem elmas kabuklu kanatlarıyla küçük bir turkuaz ¨sinek¨ mücevherinden, elması veya safiri ortaya çıkaran büyüleyici parçalara, çok kullanımlı kolyelere ve çıkarılabilir püsküllü küpelere kadar bu koleksiyonun her parçasında yenilikler görülüyor.

¨Enchanted Palace, Garrard’ın tarihindeki önemli bir andan ilham alır ve Victoria Dönemi’nin kucakladığı tasarımların eğlenceli ve ilginç yanlarını över. Yapımında inanılmaz bir teknik kullanılmasına rağmen her parçanın tasarımında güzel bir sadeliğin olmasıyla dönemin ruhunu mükemmel bir şekilde yakaladığımızı düşünüyorum.¨ -Sara Prentice, Kreatif Direktör

 

Enchanted Palace koleksiyonundaki güzelce hazırlanmış parçaların her biri, Garrard’ın detaylara verdiği öneme, muhteşem İngiliz tasarımına ve sofistike bir tarzın tarihine damga vuruyor.

 

E-Bülten Üyeliği
X
SÖZLEŞME

Bu internet sitesine girilmesi veya mobil uygulamanın kullanılması sitenin ya da sitedeki bilgilerin ve diğer verilerin programların vs. kullanılması sebebiyle, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ya da başkaca sebeplere binaen, doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zararlardan ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını, tarafımdan internet sitesinde E-Bültene üye olmak için veya başkaca bir sebeple verdiğim kişisel verileri, özellikle de isim, adres, telefon numarası, e-posta adresi, banka bilgisi, yaş ve cinsiyetle ilgili benzeri bilgileri kendi rızam ile paylaştığımı, ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun nin bu bilgileri kullanmasına muvafakat ettiğimi, bu bilgilerin 3.gerçek ve/veya tüzel kişilerin eline geçmesi ve bu şekilde olumsuz yönde kullanılması halinde ve/veya bu bilgilerin başkaca kişiler ile paylaşılması halinde ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını gayri kabili rücu, kabul, beyan ve taahhüt ederim.