• Arama

Jacob & Co Astronomia Solar: Yıldızlı Gecelerin Saati

Bu yıl muhteşem astronomik olayların gerçekleştiği bir süreci yaşıyoruz; kısmi - tam Güneş ve Ay tutulmaları, Meteor yağmurları, Jüpiter Dünya’ya yaklaştı daha sonra Satürn de böyle bir samimiyet yaşamak istedi derken önümüzdeki aylarda Uranüs de Dünya’ya en yakın konumdan geçecek. Merkür gerilemesi acaba astrolojimizi nasıl etkiliyor merakı içerisinde herkesi mutlu eden tasarımlardan biri Jacob & Co’dan geldi.

 

Her zaman derin ve zor çalışmaların ürünlerini ortaya koyan Jacob & Co, hem de en pahalı modelleri yaratıyor. İki yıl hummalı çalışmaların ardından tanıtılan Astronomia Solar şimdiye kadar gördüğümüz en güzel yıldız sistemine sahip zaman makinası. Öncelikle Güneş sisteminde yer alan Merkür, Venüs, Dünya, Mars, Jüpiter, Satürn, Uranüs ve Neptün en şık hali ile saatin kadranında yerini almış.

 

44.5 mm kasa çapı içerisinde hareketlerinin devamlılığını sağlayan 439 parça bulunuyor. Pembe altın kasasının içerisinde tabi ki uzmanı olduğu mücevher kullanma zanaatının en güzel örneklerini kullanmış. Kadranı yıldız taşından oluşuyor ve üzerinde yer alan akrep, yelkovan safirden, tam merkezde yer alan güneş 288 fasete sahip sitrin taşından yapılmış. Gravür ile işlenmiş Dünya ise 60 saniyede kendi etrafında dönüşünü tamamlıyor. 30 metre su basıncına dayanıklı. 48 saat güç rezervine sahip ve fiyatı yaklaşık olarak 1.000.000 CHF olarak açıklandı.

 

 

E-Bülten Üyeliği
OGGUSTO.COM'un özenle seçilmiş gustolu içeriğini haftalık olarak takip etmek için e-bültenimize üye olun.