• Arama

Jacob & Co Astronomia Solar: Yıldızlı Gecelerin Saati

Bu yıl muhteşem astronomik olayların gerçekleştiği bir süreci yaşıyoruz; kısmi - tam Güneş ve Ay tutulmaları, Meteor yağmurları, Jüpiter Dünya’ya yaklaştı daha sonra Satürn de böyle bir samimiyet yaşamak istedi derken önümüzdeki aylarda Uranüs de Dünya’ya en yakın konumdan geçecek. Merkür gerilemesi acaba astrolojimizi nasıl etkiliyor merakı içerisinde herkesi mutlu eden tasarımlardan biri Jacob & Co’dan geldi.

 

Her zaman derin ve zor çalışmaların ürünlerini ortaya koyan Jacob & Co, hem de en pahalı modelleri yaratıyor. İki yıl hummalı çalışmaların ardından tanıtılan Astronomia Solar şimdiye kadar gördüğümüz en güzel yıldız sistemine sahip zaman makinası. Öncelikle Güneş sisteminde yer alan Merkür, Venüs, Dünya, Mars, Jüpiter, Satürn, Uranüs ve Neptün en şık hali ile saatin kadranında yerini almış.

 

44.5 mm kasa çapı içerisinde hareketlerinin devamlılığını sağlayan 439 parça bulunuyor. Pembe altın kasasının içerisinde tabi ki uzmanı olduğu mücevher kullanma zanaatının en güzel örneklerini kullanmış. Kadranı yıldız taşından oluşuyor ve üzerinde yer alan akrep, yelkovan safirden, tam merkezde yer alan güneş 288 fasete sahip sitrin taşından yapılmış. Gravür ile işlenmiş Dünya ise 60 saniyede kendi etrafında dönüşünü tamamlıyor. 30 metre su basıncına dayanıklı. 48 saat güç rezervine sahip ve fiyatı yaklaşık olarak 1.000.000 CHF olarak açıklandı.

 

 

E-Bülten Üyeliği
X
SÖZLEŞME

Bu internet sitesine girilmesi veya mobil uygulamanın kullanılması sitenin ya da sitedeki bilgilerin ve diğer verilerin programların vs. kullanılması sebebiyle, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ya da başkaca sebeplere binaen, doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zararlardan ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını, tarafımdan internet sitesinde E-Bültene üye olmak için veya başkaca bir sebeple verdiğim kişisel verileri, özellikle de isim, adres, telefon numarası, e-posta adresi, banka bilgisi, yaş ve cinsiyetle ilgili benzeri bilgileri kendi rızam ile paylaştığımı, ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun nin bu bilgileri kullanmasına muvafakat ettiğimi, bu bilgilerin 3.gerçek ve/veya tüzel kişilerin eline geçmesi ve bu şekilde olumsuz yönde kullanılması halinde ve/veya bu bilgilerin başkaca kişiler ile paylaşılması halinde ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını gayri kabili rücu, kabul, beyan ve taahhüt ederim.