• Arama

Omega’nın “İlk Worldtimer” Saati Kusursuzluğun Simgesi

Kurulduğu 1848 yılından buyana, kusursuz saatçiliği ile farkını ortaya koyan ünlü İsviçreli saat markası Omega, ilk Worldtimer’ini lanse etti. 

 

 

Kumlanmış platin-altından oluşan kasası, 18 karat sarı altın göstergeli kadranı ve Super LumiNova kaplı akrep-yelkovanı ile Yeni Seamaster Aqua Terra güzelliği ile göz kamaştırıyor.

 

 

Kadrandaki kırmızı (GMT), siyah (yaz saati uygulaması ile yazın +1 saat) veya mavi (yaz saati uygulaması olmayan yerler) renkli global varış noktaları dikkat çekiyor. Destinasyonlar arasında Omega’nın İsviçre’deki merkezi olan Bienne şehri de bulunmakta. Kadran üzerinde ayrıca, canlı renklerde el yapımı mineden bir dünya haritası işlenmiş. Haritanın tam ortasındaki Kuzey Kutbu akrep ve yelkovana ev sahipliği yapıyor.

 

 

150 metreye kadar su geçirmez 43 mm simetrik kasa, platin-altın olarak üretilirken, kasa arkasında, her biri benzersiz, Limitli Üretim numarası da dahil olmak üzere, dalga kenarlara sahip özel tasarım ve gravürler yer alıyor.

 

 

Son derece karmaşık bir tasarıma sahip olan Seamaster Aqua Terra World Timer, bir  Master Chronometer olmanın ayrıcalığını da taşıyor. Bu, saatin ve kalibresi 8939'ün İsviçre Federal Metroloji Enstitüsü’nün (METAS) belirlediği şekilde endüstrinin en yüksek hassasiyet, performans ve manyetik direnç standardına ulaşması anlamına geliyor.

 

 

Sadece 87 adet üretilen bu muhteşem modelin, kullanıcılarına Dünyanın her bir yerinde yıllarca keyif vereceği kesin.

E-Bülten Üyeliği
OGGUSTO.COM'un özenle seçilmiş gustolu içeriğini haftalık olarak takip etmek için e-bültenimize üye olun.