Giorgio Armani ve 40 Yıllık Arşivi

 

Giorgio Armani ve 40 Yıllık Arşivi

Milano’nun en yeni müzelerinden Armani/Silos, 31 Ekim’e kadar markanın geçmişine saygı duruşu niteliğindeki “Armani’nin 40 Yılı” sergisine ev sahipliği yapıyor. İşte Giorgio Armani ve 40 Yıllık Arşivi   1950’lerde Nestlé’nin tahıl ambarı olan Silos binası, yenilenerek Armani tasarımları için kalıcı bir müzeye dönüştürüldü.

4 kat boyunca yayılan 4500 metrekarelik sergi ise 1980’den günümüze Armani’nin ikonik tasarımlarını sunuyor. Sergilenen 600 elbise ve 200 aksesuar, Armani’nin hem günlük giyim hem de gece için tasarladığı parçalardan seçilmiş.

Kronolojik olarak gitmeyen sergi, tasarımların ardındaki temaları, estetik akımları ve materyalleri inceliyor. Efsanevi tasarımcı ile özdeşleşen minimalizm ve bej renk paleti koleksiyon boyunca dikkat çekiyor. Kırmızı halıya getirdiği İtalyan şıklığının yanı sıra sergi boyunca Armani’nin hem kadın hem de erkek için takım elbiseyi nasıl özgürleştirdiğini görüyoruz.

Zariflik, zamansızlık ve sofistike hayat tarzı Armani’nin tasarımlarında ön plana çıkıyor. Fakat Armani her zaman tasarladıklarıyla kadınları daha güzel, erkekleri ise daha karizmatik yapmak için çalışıyor. Silos’un son katı ise binlerce eskiz, çizim, fotoğraf ve illüstrasyondan oluşan kapsamlı bir dijital arşivle sergiyi tamamlıyor.

E-Bülten Üyeliği
OGGUSTO.COM'un özenle seçilmiş gustolu içeriğini haftalık olarak takip etmek için e-bültenimize üye olun.
İlginizi Çekebilecek Konular