• Arama

Downtown New York’un En İyileri

On yıldır Morgan Otel Grubu bünyesinde bulunan otellerde çalışan ve 2016 yılında Morgans & Royalton Otelleri’nin bölge müdürü olan James A. Bryant, Downtown New York önerileri ile OGGUSTO’da.


Kalın

Crosby Street Hotel uzun zamandır favorim. Alışılmış güzergahın biraz dışında ve evin tüm rahatlığının yanında, misafirlerini başka diyarlara götürüyor. Yerli turist olmanın en iyi formülü.”

 

 

New York’un canlı Soho bölgesinde sakin bir sokakta olan otel, dünyanın en iyi sanat galerileri, mağaza ve restoranları arasında yer alıyor. Gece 1’e kadar açık olan Crosby Bar’da kahvaltıdan beş çayına, akşam yemeğinden, gece içkisine gitmek için birçok sebep bulunabilir. Otelin çatısında bulunan sebze ve meyve bahçesine yetişen taze ürünlere ilave, kümeslerdeki Araucana tavuklarının doğal mavi renkli yumurtaları da kahvaltıda sunuluyor. New York’ta nadir görülen lüks sayılan bahçesini de görmenizi öneririz.

 

Deneyimleyin

Barber's Blueprints’te 45 dakika süren eski usül tıraşı sırasında ikram edilen içkiler ile çok daha keyifli oluyor.”

 

 

Soho’daki şubesine ilave Brooklyn’de de açılan berber salonu hem dekoru hem de servisi ile zamanda yolculuk hissi yaşatıyor.

Kendinizi Şımartın

MiN NY raflarında dünyadan dört bir yanından gelen kokular bulunuyor. “Eczane” müşterilerinin tenlerine uyan kokuyu bularak bir New York dakikası içinde harikalar yaratıyorlar.

 

 

Brad Pitt ve Tilda Swinton’ın da tercihi olan eczaneye benzeyen mağazadaki kokuları başka bir yerde bulmak mümkün değil. Kısıtlı sayıda üretilen sanatsal parfümler ve el yapımı mumların yapımında olabilecek en saf ve doğal malzemeler kullanılıyor. 1999 yılından beri açık olan mağazanın özellikle Pyromance mumları esansları kadar porselenleri için almaya değer.

 

Şaşırın

“Her kapının iki tarafı olduğu gerçeği, Chinatown'da bulanan Apotheke‘de bambaşka bir anlam kazanıyor. 1920’lerin speakeasy konseptine sahip barın dekoru ise 19. yüzyıl Paris kokteyl kulüplerini andırıyor. Çıkmaz sokakta bulunan ve gizemli bir tecrübe yaşatan barın karışımlarında kullanılan baharatlar ise, çatıdaki şehir bahçesinde yetişiyor ve günlük olarak toplanıyor.”

 

 

2008 yılında açılan bar, kimyager hassasiyeti ile hazırlanmış içkileri ile New York gece hayatına yeni bir deneyim yaşatması ile tanınıyor. İçki karışımları kadar bardakları ve sunumlarının görülmesi önerilen bar, özel davet için de kullanıldığından, gitmeden aramanızda fayda var.

 

Tadın

“Yılın en iyi restoranı için oyum, Great Jones Street üzerindeki Vic's New York. Şef Hillary'nin lokal malzemeler ile yarattığı İtalyan menüsünde mükemmel olmayan bir şey yok. Benim tercihim?  Kömür ateşinde karamelize soğan ve sirke soslu döşü.”

 

 

2014 yılında açılan restorana, kahvaltıdan akşam yemeğine kadar gitmek için her sebep bulunabilir. 7 ayrı balıktan oluşan tadım menüsü ise şehirde efsaneye dönüşmüş durumda.

 

İçin

“Tekila, özellikle Don Julio 1942.  Şehirde pek çok tekila ve mezcal koleksiyonu olan bar olmasına rağmen, en hoş olanı La Biblioteca. Agave alkollerinin kütüphanesi gibidir ama burada sessiz olmanızı isteyen kimse olmaz. Arkadaşım Felix’e benden selam söyleyin, içkiler ile ilgili bir şeylerde öğretebilir. En güzeli de bir şişe satın alın, sizin için saklanır ve kütüphane kartınızı gösterdiğinizde getirilir.”

 

 

Meksika’da büyüyen şef Richard Sandoval 14 farklı restoranından sonra açtığı tekila barındaki 400 farklı çeşit tekila arasından seçim yapmak zor olabilir. Büyük markaların yanı sıra artizanal üretim yapan aile şirketlerinin mavi agave’den damıtarak elde ettikleri tekila çeşitleri ile beraber sunulan Meksika mutfağından atıştırmalık lezzetleri tatmak mümkün.

 

Gezin

“Canlı spor müsabakaları sonu belli olmayan ender etkinlikler arasında. Yankee Stadyum’unda maç seyretmek kadar akılda kalabilecek bir tecrübe düşünemiyorum. Bir de New York'un favorisi olan Shake Shack’tan bir de burger varsa…”

 

 

New York Yankee baseball takımının stadyumu olan yapıda 54,250 kişi ile beraber maç seyretmek, filmlerde görüldüğü gibi seyyar hot dog satıcılarından sosisli sandviç alıp, saha dışına atılan topları yakalayabilmek çok heyecan verici olabilir. Stadyumun karşısında, 1923 tarihli eski stadyumun yerine yapılan parkta vakit geçirmeyi de unutmayın.

 

Görün

Sleep No More ile ilgili söyleyeceğim tek şey, ne kadar az bilirseniz, o kadar iyi olduğu.”

 

 

Yürüyerek gezilen bir performans olan Sleep No More, üç saat sürüyor. Macbeth ile Hitchcock filmi karışımı bir tecrübe sunan performans, izleyicilerin seçimleri ile takip edebildikleri 6 kata yayılmış 100 odada gerçekleşiyor. “McKittrick Hotel” içinde geçen hikayeleri bizzat şahit olmaya ilave Manderley Bar’da vakit geçirmek mümkün. New York’ta görülebilecek en özgün gösteri olduğu muhakkak.

Alın

Freeman’s tecrübesini yaşayabilen şanslılar gerçek İtalyan terzilerin elinden çıkma takım elbiseleri ikram edilen scotch eşliğinde deneyebilir. Sadece pantolon paçası provası bile Freeman's Sporting Clubda farklı oluyor.

 

 

Kaybolan Amerikan el işçiliğini yaşatmak için kurulan Freeman's Sporting Club‘da, tüm üretim eski usüller ile tecrübeli ustalar tarafından elde yapılıyor. Kaliteli kumaşlar ve özenli işçilik ile uzun yıllar kullanılacak kıyafetler üretmeyi hedefleyen marka, ayrıca “yerel üretim / yerel satış” prensibi ile karbon izi bırakmamaya özen gösteriyor.

 

Tadını Çıkarın

Sade bir tabak Caccio e Pepe yetersiz kaldığı zaman birkaç tranş siyah trüf mantarı eklemek gerekebilir.  Bunun için tek adres ise Urbani Truffles…

 

 

Urbani trüf mantarları, 1850 yılından beri yedi ülkede bulunan satış noktalarına ilave online’da sipariş edilebilir. Yüzlerce farklı çeşit ürünlerin de sunulduğu sitede seçim yapabilmek zor olabilir. Prestijli restoranların tercih ettiği markanın mantarları ile, geleneksel Roma mutfağında dev Pecorino peynir tekerinde çevrilen spagetti ve karabiberden oluşan Cacio e Pepe’ye ilave edilecek mantarlar, müthiş bir lezzet şölenine dönüşebilir.

E-Bülten Üyeliği
X
SÖZLEŞME

Bu internet sitesine girilmesi veya mobil uygulamanın kullanılması sitenin ya da sitedeki bilgilerin ve diğer verilerin programların vs. kullanılması sebebiyle, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ya da başkaca sebeplere binaen, doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zararlardan ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını, tarafımdan internet sitesinde E-Bültene üye olmak için veya başkaca bir sebeple verdiğim kişisel verileri, özellikle de isim, adres, telefon numarası, e-posta adresi, banka bilgisi, yaş ve cinsiyetle ilgili benzeri bilgileri kendi rızam ile paylaştığımı, ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun nin bu bilgileri kullanmasına muvafakat ettiğimi, bu bilgilerin 3.gerçek ve/veya tüzel kişilerin eline geçmesi ve bu şekilde olumsuz yönde kullanılması halinde ve/veya bu bilgilerin başkaca kişiler ile paylaşılması halinde ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını gayri kabili rücu, kabul, beyan ve taahhüt ederim.