• Arama

Lagos’un En İyileri

Nijeryalı olan Michael Ade Elegdebe 13 yaşında Amerika’ya giderek annesinin Nijerya restoranında ona yardım ederek çalışmaya başlıyor. Liseyi bitirdikten sonra Culinary Institute of America Greystone’da şef eğitimi alıyor. Mezun olduktan sonra aralarında New York’un ünlü restoranı Eleven Madison Park dahil olmak üzere sayısız restoranda çalışıyor. Şu anki misyonu ise Nijerya mutfaığına kendi dokunuşunu katarak dünyaya tanıtmak. Nijerya’nın en ünlü şeflerinden Michael Elegbede, Lagos’un en iyilerini OGGUSTO için özel olarak yazdı.


Konaklayın

“Modern, zarif çehresi ve harika manzarası ile Intercontinental Hotel Lagos dinlenmek için harika bir yer.”

 

 

Merkezi ve prestijli konumu ile Lagos’ta görülmesi gereken yerlere kolay ulaşımı olan otelin restoranlarında Avrupa ve yerel lezzetler tatmak, havuzunda dinlenmek mümkün.

 

Deneyimleyin

“Yüksek enerjili The New Afrika Shrine, Afrobeat müziğinin efsanevi isimi Fela Anikulapo Kuti’nin anısını yaşatıyor. Sanatçının yetenekli oğullarının eklektik performanslarını kaçırmayın.”

 

 

Ikeja merkezindeki kulüpte açık hava konserleri ve Felebration Müzik Festivali düzenleniyor. Shoki dansının inceliklerini öğrenebilir ve Afrika ritimleri ile dans edebilirsiniz. Yerliler kadar turistlerin de gittiği mekanı, U2 solisti Bono da ziyaret etmiş.

 

Kendinizi Şımartın

“Uluslararası markalar ve yerel Afrika butiklerinin bulunduğu Palms Shopping Mall alışveriş etmek isteyenlerin mutlaka uğraması gereken bir yer.”

 

 

Her türlü alışverişin rahatlıkla yapılabildiği merkezin sakin ortamında vakit geçirmek ve yemek yemek mümkün.

Şaşırın

Lekki Koruma Merkezi, şehrin eteklerinde bulunan doğal yağmur ormanı ve burada maymunları, kuşları ve dev kaplumbağaları görebilirsiniz.”

 

 

Lagos şehir merkezinden bir saatlik mesafedeki merkezindeki asma yollarda birkaç saat yürüyüş yapanlar, Batı  Afrika’da günlerce safari yapmış gibi hissedebiliyor.

 

Tadın

“Gerçek Nijerya mutfağı için The Yellow Chilli’nin zarif dekorunda sipariş verirken ‘isi ewu’ söylemeyi unutmayın.”

 

 

Afrika yemeklerine odaklanan restoran, Lagos’un en iyileri arasında sayılıyor ve keçi eti ve baharatlar ile hazırlanan geleneksel “isi ewu”’ye farklı bir boyut kazandırdığı için en tercih edilen yemeği olarak biliniyor.

 

İçin

“En havalı mekan olan RSVP’de şık kokteylleri içeride veya havuz başında içebilirsiniz.”

 

 

Lagos’taki en havalı restoran & barlardan birisi olan RSVP’nin kokteyl menüsü ve atıştırmalıkları arasında seçim yapmak güç olabilir. Binanın arkasındaki havuz, akşamları açılıyor ve en favori içeceği olan Chapman eşliğinde harika vakit geçirmek mümkün.

 

Gezin

“Tarihsel sanat ve tiyatro merkezi olan Ulusal Sanat Tiyatrosu mutlaka  görülmesi gereken yerler arasında.”

 

 

Dev deniz kabuğuna benzeyen bina 1973 yılından beri açık. Düzenlenen etkinlikler, gösteriler ve sergiler ile de şehrin sosyal takviminde önemli yeri olan tiyatro, Lagos’un kültürel merkezi olarak önem taşıyor.

Görün

“Atlantik kıyılarındaki geniş plajları görün ve orada at binin.”

 

 

Plajlarda at binip, yüzmenin yanı sıra 1904 yılından beri açık olan Lagos Polo Kulübü önerilen yerler arasında. Düzenlenen polo maçlarına uluslararası rağbetteki şıklık ise kaçırılmaması gereken bir şölen.

 

Alışveriş Yapın

“Afrika’da lüks alışverişe yeni bir boyut kazandıran Alára, yerel ve uluslararası tasarımcıların en iyi seçimlerini sunuyor ve sıra dışı restoranı NOK ile de tanınıyor.”

 

 

Lagos’un Victoria Island bölgesindeki mağazayı Nobel Barış Merkezinin mimarı David Adjaye Obe tasarlamış. Dışarıdan kaleye benzeyen binada sanat galerisi ve teras restoranı da mevcut. Fransa ve İtalyan tasarımcıların kıyafetleri ile beraber, Maki Oh, Duro Olowu ve Loza Malheombo gibi tanınmış Afrikalı tasarımcı ve sanatçıların koleksiyonlarını da sunuyor.

 

Tadını Çıkarın

“Sokak yemekleri arasında yer fıstıklı ızgara plantain olan boli ve Nijerya baharatlı ızgara et olan ‘suya’yı deneyin.”

 

 

Görüntüsü ile muza benzeyen plantain’i ile hazırlanan boli, tatlı veya tuzlu yemek mümkün. Çöp şişe benzeyen suya, baharat karışımı ile diğer şişte pişen ızgaralardan büyük farklılık gösteriyor.

E-Bülten Üyeliği
X
SÖZLEŞME

Bu internet sitesine girilmesi veya mobil uygulamanın kullanılması sitenin ya da sitedeki bilgilerin ve diğer verilerin programların vs. kullanılması sebebiyle, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ya da başkaca sebeplere binaen, doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zararlardan ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını, tarafımdan internet sitesinde E-Bültene üye olmak için veya başkaca bir sebeple verdiğim kişisel verileri, özellikle de isim, adres, telefon numarası, e-posta adresi, banka bilgisi, yaş ve cinsiyetle ilgili benzeri bilgileri kendi rızam ile paylaştığımı, ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun nin bu bilgileri kullanmasına muvafakat ettiğimi, bu bilgilerin 3.gerçek ve/veya tüzel kişilerin eline geçmesi ve bu şekilde olumsuz yönde kullanılması halinde ve/veya bu bilgilerin başkaca kişiler ile paylaşılması halinde ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını gayri kabili rücu, kabul, beyan ve taahhüt ederim.