• Arama

Pantone 2018'in Gözdesi Scarlet Kırmızısını Dekorasyonda Nasıl Kullanmalısınız?

Kırmızı, renk skalasındaki en güçlü renklerden biri olarak kabul edilir. İster dudaklarda ruj olarak ister yaşam alanınızın bir duvarında kırmızının cazibesi yadsınamaz. Pantone Renk Enstitüsü'nün 2018 renk trendleri tahminlerinde "Scarlet Red" olarak tanımladığı kırmızı rengi ise girdiği mekanların enerjisini yükseltiyor. 

 

Mutfakta kırmızıdan yana oy kullanın!

 

 

Araştırmalar, kırmızı renginin beyin aktivitelerini ve fiziksel dayanıklılığı artırdığını gösteriyor. Aynı zamanda iştah açan bu renk mutfak ve yemek odasının duvarlarını süslemek için ideal.

 

 

 

Cazibe merkezi yaratın

 

 

Kırmızı rengi yatak odalarında romantizmi artırıyor. "Işıklar ve kırmızı gibi canlı renkler, aşkı besleyen, geliştiren enerji yaratırlar" diyor Feng Shui uzmanları Ferda Ünsal ve Işıl G. Alfar.

 

 

Aşırıya kaçmayın

 

 

Kırmızıyı mekanda kullanım dozunu ayarlarken dikkat etmeli. Kırmızı mobilyalarınızı gri ve nötr tonlarla dengeleyin. Ahşap gibi doğal yüzeyler veya beton gibi soğuk dokular kırmızı ile uyumlu bir bütün yaratacaktır.  

 

 

Algıda seçicilik yapın

 

 

Kırmızı duvarlar mekanda odak noktası yaratır ve algıları üzerine çeker. Kan basıncını ve solunumu hızlandırabilen kırmızı aynı zamanda mekana şehvetli ve tutkulu bir boyut katar. 

 

Kırmızının saha arkadaşlarını iyi seçin

 

 

Toprak tonları, bej, krem ve beyaz gibi hafif tonları kırmızılarla dekorasyonda kombine edin. Aydınlatma, sehpa veya bazı aksesuarları kırmızı tercih edebilir mekanda dikkatleri üzerine çekmek istediğiniz tasarım objelerinizi kırmızı bir duvarın önüne yerleştirebilirsiniz.

 

 

E-Bülten Üyeliği
X
SÖZLEŞME

Bu internet sitesine girilmesi veya mobil uygulamanın kullanılması sitenin ya da sitedeki bilgilerin ve diğer verilerin programların vs. kullanılması sebebiyle, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ya da başkaca sebeplere binaen, doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zararlardan ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını, tarafımdan internet sitesinde E-Bültene üye olmak için veya başkaca bir sebeple verdiğim kişisel verileri, özellikle de isim, adres, telefon numarası, e-posta adresi, banka bilgisi, yaş ve cinsiyetle ilgili benzeri bilgileri kendi rızam ile paylaştığımı, ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun nin bu bilgileri kullanmasına muvafakat ettiğimi, bu bilgilerin 3.gerçek ve/veya tüzel kişilerin eline geçmesi ve bu şekilde olumsuz yönde kullanılması halinde ve/veya bu bilgilerin başkaca kişiler ile paylaşılması halinde ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını gayri kabili rücu, kabul, beyan ve taahhüt ederim.