• Arama

Picasso Eserlerine 3D Yorumu

Omar Aqil tarafından yorumlanan Pablo Picasso tabloları, 3D sanat eserlerine dönüşüyor. Cinema 4D yazılımını kullanan tasarımcı, ressamın altı eserini çağdaş heykellere dönüştürmesi ile oldukça ses getirdi.

 

 

Pakistan’da yaşayan Aqil, çalışmalarını ‘MIMIC’ olarak tanımlarken, görsel deneylerinde dünyanın en tanınmış eserlerini kullanarak, onlara yeni yorumlar katıyor. Sanatçının geometrik formlarını etüd ederken, hiper-realizme gönderme yapan çalışmaları görülmeye değer.

 

 

Picasso’nun eserlerinin yorumlarken oldukça zorlandığını ifade eden tasarımcı, eserleri incelediğinde, farklı katmanları fark ettiğini ve bunları kaybetmemek için çok uğraştığını ifade ediyor.

 

Picasso tarafından yapılan yüzlerce heykelden farklı olarak Aqil’in yorumlarındaki muziplik fark edilebilir. Sanatçının ünlü “Seated Woman” ve “Monument to the Spaniard” eserlerinde, katmanlara ilave, yüzey tasarımı da ilave edildiği için, farklı gözlerin sanata getirebileceği yorumların farklılıkları da dikkat çekici.

 

 

E-Bülten Üyeliği
X
SÖZLEŞME

Bu internet sitesine girilmesi veya mobil uygulamanın kullanılması sitenin ya da sitedeki bilgilerin ve diğer verilerin programların vs. kullanılması sebebiyle, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ya da başkaca sebeplere binaen, doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zararlardan ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını, tarafımdan internet sitesinde E-Bültene üye olmak için veya başkaca bir sebeple verdiğim kişisel verileri, özellikle de isim, adres, telefon numarası, e-posta adresi, banka bilgisi, yaş ve cinsiyetle ilgili benzeri bilgileri kendi rızam ile paylaştığımı, ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun nin bu bilgileri kullanmasına muvafakat ettiğimi, bu bilgilerin 3.gerçek ve/veya tüzel kişilerin eline geçmesi ve bu şekilde olumsuz yönde kullanılması halinde ve/veya bu bilgilerin başkaca kişiler ile paylaşılması halinde ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını gayri kabili rücu, kabul, beyan ve taahhüt ederim.