Audrey Hepburn Bir İkonun Portreleri

 

Audrey Hepburn Bir İkonun Portreleri

2 Temmuz – 18 Ekim arasında gerçekleşecek olan; Audrey Hepburn: Bir İkonun Portreleri, sergisi; aktrisin dokuz yaşından, hayırsever çalışmalar yaptığı son yıllarına, yaşamından kesitlere yer verecek. Hepburn’ün oğullarının kişisel koleksiyonlarından otuz beş fotoğraf, sanatçının nadir görülen portreleri arasında.

Sergide, AFI tarafından Amerikan film tarihinin yüz efsane yıldızı listesinde üçüncü gösterilen Hepburn’ün; yirminci yüzyılın en önemli fotoğrafçılarından Richard Avedon, Cecil Beaton, Angus McBean, Irving Penn, Terry O’Neill ve Norman Parkinson tarafından çekilen fotoğrafları yer alacak.

Hafızalara kazınan filmleri Gigi (1951), Savaş ve Barış (1955), Şahane Macera (1957), Hırsız Aşıklar (1966), Aşk Yolu (1967)’ndan sahnelere ait fotoğraflar ve film afişleri Hepburn’ün West End’deki koro kızından sahne ve ekranların ikonuna ve ardından önemli bir hayırsevere dönüştüğü yaşam serüvenini anlatan sergiyi süslüyor.

Beş kez Oscar’a aday gösterilen ve iki kez kazanan Hepburn aynı zamanda üç BAFTA, bir Emmy, üç Altın Küre, bir Grammy, bir Beyaz Perde Aktörleri Derneği ödülü ve iki Tony Ödülü sahibi.

E-Bülten Üyeliği
OGGUSTO.COM'un özenle seçilmiş gustolu içeriğini haftalık olarak takip etmek için e-bültenimize üye olun.
İlginizi Çekebilecek Konular