• Arama

Dior, Haute Couture’deki 70. Yılını Özel Bir Sergiyle Kutluyor

Melbourne, Avustralya’daki National Gallery’de açılacak House of Dior: Seventy Years of Haute Couture sergisi markanın 70 yılını kutluyor. Retrospektif sergide 140 kıyafet ve markanın tarihindeki Christian Dior, Yves Saint Laurent, Marc Bohan, Gianfranco Ferré, John Galliano, Raf Simons ve Maria Grazia Chiuri dönemlerinden kesitler sunuyor. 27 Ağustos’ta açılacak sergi Kasım 2017’ye kadar görülebilir.

 

 

Sergi, Christian Dior’un 1948’de gerçekleştirdiği Sydney defilesinden çekimler, kıyafetlerin nakliyesi ve Paris’ten gelen mankenlerin de fotoğrafları görülebilecek. Fransa dışındaki ilk defile olduğu için markanın tarihindeki önemi de vurgulanıyor.

 

1947’de Christian Dior’u bir anda moda kralına dönüştüren New Look kıyafetleri ile başlayan sergi, 70 yılda görülmüş önemli couture elbiselere odaklanıyor. Eşsiz balo elbiseleri arasında milföy benzeri tül katlardan oluşan balo kıyafetleri ayrıca dikkat çekiyor.

 

 

Couture atölyelerinde kesitlerin de görüleceği sergide, ihtişamlı kıyafetlerin ‘müsveddeleri’ sayılan toile’lerin görülecek olması, Christian Dior’un tasarımlarının nasıl yapıldığını gözler önüne sermesi ile öne çıkıyor.

 

 

Kurulduğu ilk günden beri starların tercihi olan markayı giyenler arasında Marge Simpson ve Barbie öne çıkarken, sergide Christian Dior’un en bilinen elbiseleri Junon ve Venüs de sergide görülebilecek.

 

 

Markanın inanılmaz işçiliğini gözler önüne seren tasarımların görülebileceği sergi, müzede düzenlenecek gala 26 Ağustos gecesi ile başlayacak. Dior’a yön veren son isim olan Maria Grazia Chiuri’nin hazırladığı 2017 yaz koleksiyonunun da dahil edildiği kıyafetleri içeren kitap, referans niteliği taşıyor.

 

 

E-Bülten Üyeliği
X
SÖZLEŞME

Bu internet sitesine girilmesi veya mobil uygulamanın kullanılması sitenin ya da sitedeki bilgilerin ve diğer verilerin programların vs. kullanılması sebebiyle, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ya da başkaca sebeplere binaen, doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zararlardan ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını, tarafımdan internet sitesinde E-Bültene üye olmak için veya başkaca bir sebeple verdiğim kişisel verileri, özellikle de isim, adres, telefon numarası, e-posta adresi, banka bilgisi, yaş ve cinsiyetle ilgili benzeri bilgileri kendi rızam ile paylaştığımı, ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun nin bu bilgileri kullanmasına muvafakat ettiğimi, bu bilgilerin 3.gerçek ve/veya tüzel kişilerin eline geçmesi ve bu şekilde olumsuz yönde kullanılması halinde ve/veya bu bilgilerin başkaca kişiler ile paylaşılması halinde ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını gayri kabili rücu, kabul, beyan ve taahhüt ederim.