Tenis Stili

 

Tenis Stili

Sadece bir spor değil bir yaşam stili olan tenis dünyasının moda ile ilişkisini inceleyen teNeues yayınevinin "The Stylish Life: Tennis kitabını Graf von Faber Castell için kaleme aldık.

“The Stylish Life: Tennis” kitabı, iyi görünmenin oyunun bir parçası olduğunu söyleyerek şık izleyicilerden stil sahibi yarışmacılara, tenisin tarih boyunca modayla iç içe olmasını anlatıyor.

Viktoryen zamanlarda aristokratların oynadığı bir oyun olarak ortaya çıkan tenis, ilk günden bu yana rahat ama şık, stil sahibi bir yaşam tarzı ile anılıyor. Kitap, vintage ve güncel fotoğraflarla kortların lüks modasından Wimbledon gibi prestijli turnuvaların şampiyonlarına tenisin bir yaşam tarzı olarak evrimini inceliyor.

Ünlülerin Favori Sporu Tenis

Sanatın ve popüler kültürün şık bir parçası olan tenis, Jacqueline Onassis’in de favori sporuydu. Efsanevi şampiyon Björn Borg ve Maria Sharapova karizma konusunda Hollywood yıldızları ile yarışırken, Hollywood filmleri de sık sık tenise yer veriyor.

René Lacoste ve Fred Perry gibi şampiyonların polo t-shirtlerle yön verdiği tenis modası son zamanlarda Stella McCartney ve Diane von Furstenberg gibi modacıların dokunuşları ile daha da şık hale geldi. Sıkı bir tenis izleyicisi olan Anna Wintour ise kortlara couture bir dokunuş getiriyor.

E-Bülten Üyeliği
OGGUSTO.COM'un özenle seçilmiş gustolu içeriğini haftalık olarak takip etmek için e-bültenimize üye olun.
İlginizi Çekebilecek Konular