• Arama

Christian Dior’dan Parfüm Sergisi

Fransa’nın tarihi parfüm şehri Grasse’da bulunan Musée International de la Parfumerie, Christian Dior’un 70. yılını, “Christian Dior, Esprit de Parfums” sergisi ile kutluyor. Mayıs ayında başlayan sergi 1 Ekim’e kadar gezilebilir.

 

 

Sergide videolar, fotoğraflar, şişe ve mağaza sunumlarına ilave ziyaretçilerin koku noktalarında tüm parfümlerin ilk yaratıldıkları günden günümüze geçirdikleri değişimleri deneyimleme olanağı sunuyor.

 

 

Sergi, ünlü modacının Nazi toplama kampından kurtulan kız kardeşi Catherine için 1947 yılında yarattığı ilk parfümü Miss Dior ile başlayarak, 10 yıl boyunca bizzat yarattığı parfümlere odaklanan sergi, markanın parfüm ile olan tarihine odaklanıyor.

 

Dior arşivinden seçilen fotoğraf ve çizimler arasında 1999’da çıkan J’Adore parfüm şişesine ilham kaynağı olan Madelaine Dior ve ailene hikayesinin de görüldüğü sergide, minik Christian Dior’un fotoğrafları öne çıkıyor.

 

 

Christian Dior’un bizzat yarattığı parfümlere odaklanan sergide en sevdiği detay olan fiyonk ve yelpazeler sıklıkla görülürken, minyatür giysi ve kıyafetlere de yer verilmiş.

 

 

Baccarat tarafından üretilen koleksiyon şişeleri ve çizimleri arasında 1949 ve 1950’de Miss Dior için elde kesilmiş mavi ve kırmızı kristal şişeler hayranlık uyandırıyor.

 

 

Dior’un ikonik erkek kokusu Eau Sauvage’ın yıllar içinde değişen şişeleri ve reklam posterleri de unutulmamış. Uzun yıllar boyunca en tercih edilen after shave’ın koku noktası da ziyaretçilere nostaljik anlar yaşatıyor.

 

 

Müzenin daimi sergisi gibi koku duyusuna odaklanan sergi için hazırlanan hediyelik eşyalar ise, Dior markasının arşivlerinden seçilen çizim ve objelerden oluşturulduğu için incelenmeye değebilir.

 

 

E-Bülten Üyeliği
X
SÖZLEŞME

Bu internet sitesine girilmesi veya mobil uygulamanın kullanılması sitenin ya da sitedeki bilgilerin ve diğer verilerin programların vs. kullanılması sebebiyle, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ya da başkaca sebeplere binaen, doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zararlardan ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını, tarafımdan internet sitesinde E-Bültene üye olmak için veya başkaca bir sebeple verdiğim kişisel verileri, özellikle de isim, adres, telefon numarası, e-posta adresi, banka bilgisi, yaş ve cinsiyetle ilgili benzeri bilgileri kendi rızam ile paylaştığımı, ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun nin bu bilgileri kullanmasına muvafakat ettiğimi, bu bilgilerin 3.gerçek ve/veya tüzel kişilerin eline geçmesi ve bu şekilde olumsuz yönde kullanılması halinde ve/veya bu bilgilerin başkaca kişiler ile paylaşılması halinde ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını gayri kabili rücu, kabul, beyan ve taahhüt ederim.