• Arama

Korsika: İmparator Adası

İmparator 1. Napolyon’un doğduğu Korsika, Fransa’nın en az bilinen bölgelerinden sayılıyor. Adada dört ana şehir ve korunmuş doğa parkları görebilmek için araba yolculuğu öneriliyor. 3 farklı havaalanı ile farklı rota imkanları sunan adanın özelliklerini araştırdık.

 

 

Ceneviz limanı olarak kurulan Porto Vecchio, adanın güney doğusunda, eski liman bölgesi ve kilometrelerce devam eden beyaz kum plajları ile tanınıyor. Saint Tropez’i aratmayan Palombaggia’daki Tamaricciu Beach, bölgenin en şık tesisi olarak tercih ediliyor. LHW bünyesindeki Hotel Casadelmar, adanın tek iki yıldızlı restoranı. 3 dönüm arazisi içinde minimal mimarisi, yüzyıllık ağaçları, teraslı odaları ile adanın en güzel ve prestijli otelleri arasında sayılıyor. Avrupa’nın en büyük gece klübü Via Nottede dünyaca ünlü DJ’lerin performanslarını izlemek için rezervasyon öneriliyor.

 

 

Korsikanın başkenti olan Ajaccio, 1492 tarihinde kurulduğundan eski liman bölgesindeki sokaklar tarih sayfalarında dolaşma hissi veriyor. Notre-Dame de la Miséricorde Katedrali ve müzeye dönüştürülen Napolyon Bonaparte’ın da doğduğu ev olan Napolyon Müzesi görülmesi gereken yerler arasında sayılıyor. Palm Beach Hotel’in bünyesinde bulunan 1 Michelin yıldızlı Restaurant Gastronomique, Korsika mutfağının en nadide lezzetleri ile tanınıyor. Le Bilboq Chez Jean Jean’da ıstakozlu spaghetti yemek isteyenlerin, mutlaka rezervasyon yapması gerekiyor. Özgün hatıra ve hediyelik isteyenler, Les Pierres de Corse’dan doğal Korsika taşlarından ve deniz kabuklarından elde yapılmış mücevherlere göz atabilirler.

 

 

Scandalo Doğal Parkı’nı ziyaret etmek için ideal konuma sahip Calvi‘de kale manzarası ile tanınan Chez Tao‘da güneş batarken kokteyllerin tadılması öneriliyor. Beş farklı havuzu arasında öne çıkan ördekli teras havuzu, Michelin yıldızlı restoranı ile özel konuma sahip  Hôtel La Villa’da konaklayabilir. Napolyon’un da kendisine amblem seçtiği arıların Korsika dağlarında ürettiği dünyaca ünlü bal çeşitleri, Annie Traiteur’de bulunabilir ve bal sirkesi, tadılmaya değer.

 

 

Korsika’nın en bakir bölgesi olan ve adanın parmağı olan Cap Corse - Cagnano’da yeni açılan Domaine Misincu, ekolojik lüks deneyime odaklanıyor. Zeytin ağaçları içindeki otelin geniş plajı ve dağ köyü mimarisini koruması ve Tesla araba şarj istasyonlarının da olduğunu unutmamak gerekir. Bastia, Fransa’ya en yakın liman olduğundan gemi ile Nice’de gitmek mümkün. Çevre kasabalardaki restoranlar arasında Le Pirate, Michelin yıldızı ile öne çıkarken, Raugi’den Korsika baharatları ile yapılmış dondurmanın tadına bakılması öneriliyor.

 

 

Korsika’ya giderken…

 

 

 

E-Bülten Üyeliği
X
SÖZLEŞME

Bu internet sitesine girilmesi veya mobil uygulamanın kullanılması sitenin ya da sitedeki bilgilerin ve diğer verilerin programların vs. kullanılması sebebiyle, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ya da başkaca sebeplere binaen, doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zararlardan ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını, tarafımdan internet sitesinde E-Bültene üye olmak için veya başkaca bir sebeple verdiğim kişisel verileri, özellikle de isim, adres, telefon numarası, e-posta adresi, banka bilgisi, yaş ve cinsiyetle ilgili benzeri bilgileri kendi rızam ile paylaştığımı, ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun nin bu bilgileri kullanmasına muvafakat ettiğimi, bu bilgilerin 3.gerçek ve/veya tüzel kişilerin eline geçmesi ve bu şekilde olumsuz yönde kullanılması halinde ve/veya bu bilgilerin başkaca kişiler ile paylaşılması halinde ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını gayri kabili rücu, kabul, beyan ve taahhüt ederim.