• Arama

Steve McQueen’in Porsche’si 16 milyon Dolara Satılık

Birçok uluslararası otomobil yarışmasında birincilikler kazanan ve Steve McQueen’in ufuklar açan Le Mans filminde de boy gösteren Porsche’nin efsanevi 917K modeli, ünlü müzayede evi Gooding & Co’nun Ağustos ayında Pebble Beach’de yapılacak müzayedesinde görücüye çıkacak.

 

 

1950’li yılların başından itibaren yıllar boyunca dünyanın en önemli dayanıklılık yarışlarında boy gösteren ancak bir türlü başarılı olamayan Porsche, şeytanın bacağını kırabilmek için 1969 yılında dünya spor otomobil tarihinin en önemli, güzel ve gelişmiş spor protiplerinden olan ve “Kısa Kuyruk” olarak da  adlandırılan 917K modelini tasarladı.

 

 

Müzayedede satışa çıkacak 024 şasi nolu bu 917K, ilk önce Le Mans, Nürburgring ve Ehra Lessien gibi parkurlarda test edildi. 1970 yılında Le Mans yarışında birinci gelen bu muhteşem makina, hemen akabinde efsanevi Porsche sürücüsü Jo Siffert tarafından satın alınmış. Aynı yıl Steve Mc Queen’in başrolünü oynadığı Le Mans filminde de kullanılan bu otomobil 1970’lerin ortalarında Paris’te bir koleksiyonere satıldıktan sonra ortadan kaybolmuş. Yaklaşık 25 yıl sonra yine Paris’te bir deponun içinde tozlarla kaplı bir şekilde bulunan araç İsviçre’de yapılan restorasyon sonrasında aynı muhteşemliğiyle Pebble Beach müzayedesinde yeni sahibini bekliyor.

 

Bu harika yarış otomobilinin müzayedede 13 ile 16 milyon USD arasında bir değerle alıcı bulacağı tahmin ediliyor.

 

 


 

E-Bülten Üyeliği
X
SÖZLEŞME

Bu internet sitesine girilmesi veya mobil uygulamanın kullanılması sitenin ya da sitedeki bilgilerin ve diğer verilerin programların vs. kullanılması sebebiyle, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ya da başkaca sebeplere binaen, doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zararlardan ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını, tarafımdan internet sitesinde E-Bültene üye olmak için veya başkaca bir sebeple verdiğim kişisel verileri, özellikle de isim, adres, telefon numarası, e-posta adresi, banka bilgisi, yaş ve cinsiyetle ilgili benzeri bilgileri kendi rızam ile paylaştığımı, ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun nin bu bilgileri kullanmasına muvafakat ettiğimi, bu bilgilerin 3.gerçek ve/veya tüzel kişilerin eline geçmesi ve bu şekilde olumsuz yönde kullanılması halinde ve/veya bu bilgilerin başkaca kişiler ile paylaşılması halinde ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını gayri kabili rücu, kabul, beyan ve taahhüt ederim.