• Arama

Hakan Helvacıoğlu’nun Dekorasyon Sırları

Farklı tarzları estetik süzgecinden geçirerek kurguladığı mekanlarda başarılı bir sentez yakalıyor İç Mimar Hakan Helvacıoğlu. “İdeal konumda, mimarisi ve her türlü altyapısı  tamamlanmış, yaşayana uzun yıllar konfor sağlayabilecek bir ev, en büyük lükstür temelde. Yani zevkinize göre tasarlanmış, sevdiğiniz stilde giydirilmiş bir ev teknik olarak da konfor sağlıyorsa bir hedefinizi tamamlamışsınız demektir." diyor. Sanatsal dokunuşlarla mekanda konforlu ve uyumlu bir bütün yaratan İç Mimar Hakan Helvacıoğlu, dekorasyon seçimlerini OGGUSTO ile paylaşıyor.    

 

Tasarladığınız mekanlarda severek kullandığınız markalar?

 

 

“Uyumsuzluğun birlikteliğinden beslendiğimden birbirine benzemeyen ev projelerimde,  evin karakterine ve kurduğum düşe uygun parçaları bir araya getiriyorum...  Klasik, modern vintage tasarımları dünyanın her yerinden temin edebiliyorken, bunları destekleyen yeni üretimleri Henge, Minna, Ginger&Jagger, Luxxu ve Vitra'dan seçiyorum...”

 

 

 

Favori renk paletiniz?

 

 

“Keten tonlarındaki alt yapıya siyah-gece mavisi, yeşil  ve toprak tonlarıyla dokunuyorum...”

 

Bu sene dekorasyonda öne çıkan malzeme ve stil kombinasyonları nelerdir?

“Doğal doku ve malzemeler ,kirli beyaz, vintage parçalar, bol bitki kullanılmış mekanlar, hep varmış gibi hissettiren görünümler.…”

 

 

İlham kaynaklarınız?

“Seyahatlerim, Pinterest,  1stdibs, AD Spain, AD France, Veranda... Pierre Yovanovitch'in minimal estetiği, Kelly Wearstler'in modern arabeskliği...”

 

 

Evini yenilemek isteyenlere önerileriniz?

“Bahar demek temizlik ve yenilenmek ise, beyazlara bürünüp renkleri  ve yeşilliği içeri almak olmalı ilk işimiz bu dönem..... Mekanın ruhu ne olursa olsun, renkli dokunuşlar, değişimler enerjiyi arttıracaktır.”

 

Sizin için ev dekorasyonunun olmazsa olmazları nelerdir?

 

 

“Stil ve görünüm ne olursa olsun mekandaki tasarım parçalar, sanat eserleri ve bol yeşillik gerçekliği ve kaliteyi arttırır, kişiselleştirir.”

 

 

E-Bülten Üyeliği
X
SÖZLEŞME

Bu internet sitesine girilmesi veya mobil uygulamanın kullanılması sitenin ya da sitedeki bilgilerin ve diğer verilerin programların vs. kullanılması sebebiyle, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ya da başkaca sebeplere binaen, doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zararlardan ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını, tarafımdan internet sitesinde E-Bültene üye olmak için veya başkaca bir sebeple verdiğim kişisel verileri, özellikle de isim, adres, telefon numarası, e-posta adresi, banka bilgisi, yaş ve cinsiyetle ilgili benzeri bilgileri kendi rızam ile paylaştığımı, ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun nin bu bilgileri kullanmasına muvafakat ettiğimi, bu bilgilerin 3.gerçek ve/veya tüzel kişilerin eline geçmesi ve bu şekilde olumsuz yönde kullanılması halinde ve/veya bu bilgilerin başkaca kişiler ile paylaşılması halinde ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını gayri kabili rücu, kabul, beyan ve taahhüt ederim.