• Arama

Hakan Helvacıoğlu’nun Dekorasyon Sırları

Farklı tarzları estetik süzgecinden geçirerek kurguladığı mekanlarda başarılı bir sentez yakalıyor İç Mimar Hakan Helvacıoğlu. “İdeal konumda, mimarisi ve her türlü altyapısı  tamamlanmış, yaşayana uzun yıllar konfor sağlayabilecek bir ev, en büyük lükstür temelde. Yani zevkinize göre tasarlanmış, sevdiğiniz stilde giydirilmiş bir ev teknik olarak da konfor sağlıyorsa bir hedefinizi tamamlamışsınız demektir." diyor. Sanatsal dokunuşlarla mekanda konforlu ve uyumlu bir bütün yaratan İç Mimar Hakan Helvacıoğlu, dekorasyon seçimlerini OGGUSTO ile paylaşıyor.    

 

Tasarladığınız mekanlarda severek kullandığınız markalar?

 

 

“Uyumsuzluğun birlikteliğinden beslendiğimden birbirine benzemeyen ev projelerimde,  evin karakterine ve kurduğum düşe uygun parçaları bir araya getiriyorum...  Klasik, modern vintage tasarımları dünyanın her yerinden temin edebiliyorken, bunları destekleyen yeni üretimleri Henge, Minna, Ginger&Jagger, Luxxu ve Vitra'dan seçiyorum...”

 

 

 

Favori renk paletiniz?

 

 

“Keten tonlarındaki alt yapıya siyah-gece mavisi, yeşil  ve toprak tonlarıyla dokunuyorum...”

 

Bu sene dekorasyonda öne çıkan malzeme ve stil kombinasyonları nelerdir?

“Doğal doku ve malzemeler ,kirli beyaz, vintage parçalar, bol bitki kullanılmış mekanlar, hep varmış gibi hissettiren görünümler.…”

 

 

İlham kaynaklarınız?

“Seyahatlerim, Pinterest,  1stdibs, AD Spain, AD France, Veranda... Pierre Yovanovitch'in minimal estetiği, Kelly Wearstler'in modern arabeskliği...”

 

 

Evini yenilemek isteyenlere önerileriniz?

“Bahar demek temizlik ve yenilenmek ise, beyazlara bürünüp renkleri  ve yeşilliği içeri almak olmalı ilk işimiz bu dönem..... Mekanın ruhu ne olursa olsun, renkli dokunuşlar, değişimler enerjiyi arttıracaktır.”

 

Sizin için ev dekorasyonunun olmazsa olmazları nelerdir?

 

 

“Stil ve görünüm ne olursa olsun mekandaki tasarım parçalar, sanat eserleri ve bol yeşillik gerçekliği ve kaliteyi arttırır, kişiselleştirir.”

 

 

E-Bülten Üyeliği
OGGUSTO.COM'un özenle seçilmiş gustolu içeriğini haftalık olarak takip etmek için e-bültenimize üye olun.