• Arama

The St Regis İstanbul'un Şefi Gürcan Gülmez’in Restoran Önerileri

St Regis Hotel’in leziz menülerinin arkasında bulunan Executive Şef Gürcan Gülmez, İstanbul’da vazgeçemediği lezzet duraklarını OGGUSTO için özel olarak yazdı.

 

Kendi restoranınızda misafir olsanız hangi yemekleri tercih edersiniz?

¨Yaz sezonuna başladığımızdan dolayı soğuk yogurt çorbasıyla başlayıp, ılık portakallı polenta ve orman meyveleri sosuyla servis edilen ördek but confiyle devam edip, lavanta dondurmasıyla sunulan kayısılı cremeux sipariş ederdim.¨

 

 

Nişantaşı’nda, şehrin en prestijli caddesinde konumlanmış olan The St. Regis İstanbul, Nişantaşı geleneklerini ve tarzını çağdaş art deco akımından etkilenmiş mimarisi ve üst düzey hizmet anlayışı ile harmanlayarak yansıtmaktadır. Seçkin sosyal hayatın merkezindeki otel, dinamik ve kozmopolit İstanbul’un sunduğu, tarih, sanat, lüks alışveriş, gurme deneyimler ve gece hayatının peşinde koşan gezginler için ideal bir adrestir.

 

İstanbul’da vazgeçilmez lezzet duraklarınız nereleri?

¨Aksaray’daki Dönerci Sadık, balık içinse Sur Balık.¨

 

 

Dönerci Sadık, nefis döneriyle yıllarını işine adamış bir mekan yaratmayı başarmış. Yumuşacık döneriyle enfes lezzetler sunan dönerci, döner sevenlerin sık uğradığı mekanlar arasında. Mekanın merkezi konumda olmasının da büyük bir avantaj olması müşterilerini oldukça mutlu ediyor.

 

 

İstanbul’un en güzel mekanlarında konumlanan Sur Balık, alanlarında uzmanlaşmış şef ve aşçılarıyla, Akdeniz mutfağı ve dünya mutfaklarının en seçkin deniz ürünleri ve mezelerini; sağlıklı, lezzetli bir şekilde hazırlayıp sunuyor. Muhteşem atmosferi ve lezzetli yemekleriyle harika anlar yaşamanızı sağlayan Sur Balık, İstanbul’un en güzel lezzet duraklarından biri.

Romantik bir buluşma için tercihiniz neresi olur?

¨Sunset Restaurant.¨

 

 

Sunset Restaurant, muhteşem atmosferi ve eşsiz ambiyansıyla romantik buluşmaların vazgeçilmezi. Yemeklerinin sunumu ve lezzetinin bir kez gelen bir insanı, bir daha getirebilmeye ikna edici düzeyde olmasının çok büyük bir avantaj olduğu restaurant, misafirlerine unutulmaz anlar yaşatıyor.

 

Keyifli bir kahve molası için nereye gidersiniz?

¨Nişantaşı Caffe Nero.¨

 

 

Nişantaşı’ndaki Caffe Nero, loş ortamı ve güzel kahveleriyle kahve severlerin uğrak noktası. İstediğiniz gibi oturup kahvenizi içerken bir yandan da kitabınızı okuyabileceğiniz mekanlardan biri olmasıyla oldukça tercih ediliyor.

Lezzetlerine karşı koyamadığınız pastane neresi?

¨Kadıköy’deki Baylan Pastanesi.¨

 

 

Baylan, 87 yıllık kültürüyle İstanbul’un kent dokusunda adeta inci değerinde bir pastanedir. Lezzetli pasta, turta ve çikolatalarıyla, kakao ve kremaya dayalı batı kökenli tatlılarıyla eşsiz tadlar sunan pastane, denemeye değer.

 

Damak zevkiniz için en doğru lezzet kaçamağı neresi?

¨Sirkeci Konyalı Restaurant.¨

 

 

Ucuz ve kaliteli yemek ihtiyacını karşılayan restaurant, şimdi ise Konyalı Lokanta zincirleri olarak devam eder. Sirkeci garının karşısında yer alan mekan, Eminönü için iyi bir lezzet noktasıdır. Sadece Konya mutfağını kapsamayan, geniş bir menüye sahip olan restaurantın pizzası ise uzun senelerdir meşhur. Anne yapımı gibi bol malzemeli ve kalın hamurlu pizzaları mutlaka denemelisiniz.

 

Canınız hamburger çektiğinde nereye gidersiniz?

¨Virgina Angus Nişantaşı.¨

 

 

Virginia Angus, kısa sürede tamamı kendi çiftliğimizden olan Black Angus'larından elde ettiği lezzet harikası etleri ile müşterisinden kabul gören bir lezzet durağına dönüşmüştür. 2. yılında şehrin en lezzetli burgercisi ünvanını alan Virginia Angus, hamburger severlerin uğrak mekanlarından biri

 

Canınız meze ve balık çektiğinde ilk tercihleriniz ne olur?

¨Sur Balık ve Arnavutköy Balıkçısı.¨

 

 

İstanbul Boğazı’nın en güzel yerlerinden olan Arnavutköy'de açılan Arnavutköy Balıkçısı, kısa sürede İstanbul'un fark yaratan balık restoranlarından oldu. Günlük ve taze deniz ürünlerinin doyumsuz lezzetlere ulaştığı Arnavutköy Balıkçısı; sıcaklık, kalite ve Boğaz manzarası eşliğinde adeta balık şöleni sunuyor.

 

Dostlarla keyifli bir muhabbet için en sevdiğiniz meyhaneler nereler?

¨Kumkapı Kör Agop.¨

 

 

1938 yılından beri hayatına devam eden Kör Agop Meyhanesi, 43 yıldır tam 16 farklı dükkanda her gece misafirlerini ağırladı. 1981 yılında Kumkapı’da bugünkü son yerine taşınan Kör Agop, misafirlerine oldukça keyifli zamanlar geçirtiyor. Meyhane kültürünü seven insanların vazgeçilmez noktalarından biri olan Kör Agop,

Canınız et çektiğinde ilk tercihiniz neresi olur?

¨Bakırköy Beyti.¨

 

 

Beyti için ¨Etin en iyi piştiği yer.” sözü yanlış olmaz. Yemyeşil ortamı içinde lezzetli etleriyle ünlü olan restaurant, misafirlerine benzersiz anlar yaşatıyor. Kurulduğundan beri kalitesinden hiç ödün vermeyen Beyti Restaurant’ta mutlaka et yemelisiniz.

 

 

E-Bülten Üyeliği
X
SÖZLEŞME

Bu internet sitesine girilmesi veya mobil uygulamanın kullanılması sitenin ya da sitedeki bilgilerin ve diğer verilerin programların vs. kullanılması sebebiyle, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ya da başkaca sebeplere binaen, doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zararlardan ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını, tarafımdan internet sitesinde E-Bültene üye olmak için veya başkaca bir sebeple verdiğim kişisel verileri, özellikle de isim, adres, telefon numarası, e-posta adresi, banka bilgisi, yaş ve cinsiyetle ilgili benzeri bilgileri kendi rızam ile paylaştığımı, ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun nin bu bilgileri kullanmasına muvafakat ettiğimi, bu bilgilerin 3.gerçek ve/veya tüzel kişilerin eline geçmesi ve bu şekilde olumsuz yönde kullanılması halinde ve/veya bu bilgilerin başkaca kişiler ile paylaşılması halinde ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını gayri kabili rücu, kabul, beyan ve taahhüt ederim.