• Arama

IKEA’nın İlk Türk Tasarımcısı, STUNSIG Koleksiyonunda

Bu yaz IKEA mağazaları, birbirinden renkli, birbirinden eğlenceli ve birbirinden cesur desenlerle canlanıyor. Moda dünyasının yakından tanıdığı altı yetenekli tasarımcı, illüstratör ve tasarım ekibinin IKEA için tasarladığı STUNSIG koleksiyonu, IKEA ürünlerine yepyeni bir yorum getiriyor.

 

 

IKEA için bir araya gelen dünyaca ünlü tasarımcılar Malcolm Stuart, Frédérique Vernillet, Steven Harrington, Team Hawaii, Tilde Bay ve IKEA’nın ilk Türk tasarımcısı Pınar Demirdağ, cesur desenlerden ve baskılardan oluşan yepyeni bir koleksiyon yarattılar. Koleksiyonun birbirinden sıra dışı desen ve baskıları; IKEA’nın sevilen minderleri, nevresim takımları, kutu ve yemek takımlarında hayat buldu.

 

 

IKEA’nın ilk Türk tasarımcısı: Pınar Demirdağ

 

IKEA için tasarım yapan ilk Türk tasarımcı ünvanını taşıyan Pınar Demirdağ, ortağı Viola Renate ile birlikte hayata geçirdiği bu özel koleksiyonda nevresim, yastık, bardak ve tabak gibi 40’dan fazla üründe kullanılan desenler tasarladı. Pınar Demirdağ, IKEA ile iş birliğinin kendisini son derece heyecanlandırdığını belirterek STUNSIG koleksiyonu için desenleri dört ana tema altında hazırladıklarını belirtti. Çıkış noktası ¨Yabancıyı kabul etmek, bilinmeyeni kucaklamak¨ olan bu sıra dışı desenler, Pınar ve Viola’nın desen dünyasının en iyi örneklerinden.

 

 

STUNSIG koleksiyonunun Yaratıcı Tasarım Ekip Lideri Henrik Most, bu sıra dışı koleksiyonu şöyle tanımlıyor: "STUNSIG Koleksiyonu ile benzersiz, eğlenceli ve daha cesur olan yepyeni ve sıra dışı tasarımlar sunmak; seçtiğimiz IKEA ürünlerine bu tasarımları uygulayarak onları farklılaştırmak istedik."

 

 

Herkes İçin Tasarım Ürünler

İyi tasarımın herkes için olduğuna inanan IKEA, STUNIG Koleksiyonu ile evlerde sıra dışı bir canlılık yaratmak istiyor. Siz de sınırlı bir süre için IKEA mağazalarında satışa sunulan bu çok özel koleksiyonu geç kalmadan mutlaka keşfedin!

 

 

E-Bülten Üyeliği
OGGUSTO.COM'un özenle seçilmiş gustolu içeriğini haftalık olarak takip etmek için e-bültenimize üye olun.