• Arama

Ebru Mengenecioğlu’nun Dekorasyon Kodları

Ebru Mengenecioğlu sektördeki 20 yıla varan tecrübesini stil sahibi çağdaş dokunuşlarla dekorasyona yansıtıyor. Mehmet Yücebaşoğlu ile birlikte yarattıkları A Day Of Design çatısı altında kişiye ve markalara özel iç mekan tasarımı ve danışmanlık hizmeti de veriyorlar. Nişantaşı'nda yer alan A Day of Design'da Dedar, Hermes, Loro Piana, Jim Thompson, Sacho, Pierre Frey, Braquenie, Boussac, Lelievre, Etro, C&C, Holland&Sherry, Fortuny ve Fadini Borghi gibi dünyaca tanınmış ünlü tekstil markalarını, özel el yapımı duvar kağıtlarıyla tanınan De Gournay, Guy Masureel ve Fausel Biskamp gibi markaların koleksiyonlarını bulabilirsiniz.

 

Tasarladığınız mekanlarda severek kullandığınız markalar?

El boyaması ve her biri adeta bir tablo gibi olan De Gournay duvar kağıtlarının dışında markaya bağımlı tasarım yapmam çünkü bu yaklaşımın tasarımcının yaratıcılığını kısıtladığına inanırım. Buna karşılık her yıl yeni koleksiyonlarını gözü kapalı alacağım markalar arasında Dedar, Jim Thompson ve Pierre Frey’i sayabilirim.

 

 

Favori renk paletiniz?

Natürel renkleri daha çok tercih ediyorum ama araya aksesuar veya sanat eserleriyle katılan canlı renklerin iç mekan tasarımının altını çizdiğini inanıyorum.

 

 

 

Bu sene dekorasyonda öne çıkan malzeme ve stil kombinasyonları nelerdir?

 

 

Doğal malzemeler her zaman olduğu gibi yine popüler, ahşap, bambu ve camları bir arada kullanmayı tercih ediyorum.

 

 

İlham kaynaklarınız?

Sosyal medya artık her alanda tanınmış veya henüz keşfedilmemiş tasarımcılara ulaşmayı çok kolay hale getirdi. Ben daha çok keşfedilmemişlere ilgi duyup araştırıyorum. Ryan Korban ve Jeff Leatham’ı özellikle ilham kaynaklarım arasında sayabilirim.

Evini yenilemek isteyenlere önerileriniz?

 

 

Mekanlarda geniş kapsamlı büyük bir dekorasyon değişikliği düşünmüyorlarsa, 2017’nin egzotik renklerini kullananarak tropik desende bir iki yastık, vazolarda yaz çiçekleri ve onlarla etkileşimde olabilecek aksesuar ve objelerle tamamen taze bir görünüm yakalayabilirler.

 

 

Sizin için ev dekorasyonunun olmazsa olmazları nelerdir?

Sanat eserleri.

 

 

E-Bülten Üyeliği
OGGUSTO.COM'un özenle seçilmiş gustolu içeriğini haftalık olarak takip etmek için e-bültenimize üye olun.