• Arama

Koreli Kozmetik Markalarıyla 6 Adımda Muhteşem Bir Cildiniz Olsun

Son zamanlarda Koreli cilt bakım markalarının kozmetik dünyasındaki yükselişine kayıtsız kalamadık, öne çıkan ürünleri ve Koreli kadınların her adımda cildi nemlendirme prensibine dayanan cilt bakım rutinini OGGUSTO okurları için masaya yatırdık. Peki nedir bu ürünlerin sırrı? Natürel ağırlıklı içerikleri yenilikçi formüllerle buluşturuyorlar ve her biri (temizleyiciler dahil) cildi neme doyurmak üzere tasarlanmış. Ancak işin sırrı yalnızca ürünlerin özelliklerinde değil, aynı zamanda cilt bakımını adeta bir ritüele çeviren adımlarda. Korelilerin cilt bakımına günde ortalama 45 dakika ayırdığını biliyor muydunuz? Eğer onlar gibi porselen pürüzsüzlüğünde ışıltılı bir cilde kavuşmak istiyorsanız sırasıyla; iki aşamalı temizleme, maske, tonik (veya esans), serum, nemlendirici krem uygulama ve göz çevresi bakımından oluşan bu altı adımı eksiksiz uygulamalısınız!

 

1- Çift Aşamalı Temizleme

Cildinizin sonraki adımlarda uygulayacağınız maske ve serumlardan maksimum faydayı alabilmesi için, onu hem makyaj kalıntılarından, hem fazla sebumdan hem de hava kirliliğinin olumsuz etkilerinden tamamen arındırmak oldukça önemli. Bu noktada çift aşamalı temizleme yöntemi devreye giriyor. Ancak cildin nem dengesini bozmadan! Yağ bazlı veya nemlendirici ajanlar içeren bir temizleyiciyle makyajı ciltten uzaklaştırdıktan sonra sıra toksinleri ciltten mıknatıs gibi çeken aktif kömür veya kil içerikli bir temizleyiciyle gözenekleri derinlemesine arındırmakta.

İlk aşama için yumurta akı ve yumurta sarısı özleriyle cildi nemlendirerek temizleyen Too Cool for School Egg Mousse Soap temizleyici köpüğü deneyebilirsiniz. Kremsi bir yapıya sahip ürünün içeriğindeki süt proteini, aminoasitler ve yumurta özü cildi kurutmadan temizlemenize yardımcı oluyor.

 

 

İkinci aşamadaysa April Skin Magic Stone Gray gibi aktif kömür ve beyaz kaolin kilini Shea ve Hindistan cevizi yağı gibi içeriklerle buluşturarak cildi derinlemesine arındırırken bile nemlendiren bir temizleyici tercih edebilirsiniz.

 

2- Maskesiz Olmaz

Cildinizin ihtiyacına yönelik bir maskeyi haftada 2-3 defa uygulayarak ona büyük bir iyilik yapabilir, böylelikle cildinizin en güzel haliyle tanışabilirsiniz.

Eğer nemsiz ve donuk bir cilde sahipseniz, taze kızılcık içeren, vitamin, mineral ve antioksidan gibi faktörlerle cildi besleyen Skinfood Freshmade Cranberry Mask’ı deneyebilirsiniz. Ciltte 15 dakika beklettikten sonra ılık suyla durulanan maske cildi neme doyururken canlandırıyor ve ışıltı kazandırıyor.

 

 

Eğer geniş gözenek probleminiz varsa, onları sıkılaştırmak için önerimiz Caolion Premium Hot & Cool Pore Pack Duo. Cildi toksinlerden arındırma özelliği olan bu iki aşamalı ürün buhar maskesiyle gözenekleri açıyor ve temizliyor; serinletici maskesiyle de cildi sıkılaştırmaya ve gözenek görünümünü azaltmaya yardımcı oluyor. Aktif kömür pudrası içeren buhar maskesini kuru cilde uyguladıktan sonra 5-10 dakika bekletip soğuk suyla duruluyor, ardından Alaska buzul suyu içeren serinletici maskeyi cildinize sürüyor, 10-15 dakika yüzünüzde beklettikten sonra ılık suyla duruluyorsunuz.

 

3- Tonik veya Esans Uygulayın

Neden mi? Çünkü bu adım daha sonraki aşamada uygulayacağınız nemlendirici ürünlerin etkisini ikiye katlıyor. Bu arada belirtelim, tonik ve esans farklı şeyler. Cildin pH seviyesini dengeleyen tonikler sıkılaştırıcı etki sağlarken; Kore cilt bakımının kalbi olan esanslar, hücre yenilenmesine yardımcı olarak cildin zaman içinde daha pürüzsüz bir hal almasına yardımcı oluyor ve içerdikleri vitaminlerle cildi besliyor. Söylemeye gerek var mı bilmiyoruz, ama Kore kadınları her ikisini de uyguluyor!

Tonik olarak önerimiz, Erborian Eau Ginseng. İsminden de anlaşılacağı gibi içerdiği Ginseng ile cilde enerji veriyor, canlandırıyor, ışıltı kazandırıyor ve nemlendiriyor. Cilt daha pürüzsüz ve yumuşak bir görünüme kavuşuyor.

 

 

Fermente edilmiş meyve vitaminleri karışımı içeren esans Tony Moly 2X First Essence ise adeta bir vitamin kokteyli. İçeriğindeki patentli 5 madde sayesinde cildi dengeliyor ve dolgunlaştırıyor, bitki yağlarıyla cildi besliyor, formülündeki mikro baloncuklar cildin nemlenme özelliğini iyileştiriyor.

 

 

4- Serumla Yoğun Bakım

Yüksek konsantrasyonlarda aktif içeriklere sahip olan serumları, S.O.S veren ciltleri acil kurtarma timi gibi düşünün. Elastikiyet kaybı, kırışıklık, leke, kuruluk, veya akne; cilt probleminiz her neyse, hedefe yönelik serumlarla daha kısa sürede etkili sonuç alabilirsiniz.

Missha Time Revolution Vitality kırışıklık karşıtı serum, enerjisini kaybetmiş yorgun ciltleri nar, ebegümeci ve kızılcık gibi içerikleriyle canlandırıyor, ciltteki pürüzlü görünümü iyileştiriyor. Kırışıklık ve sıkılık kaybına yönelik bakım yapıyor.

 

 

Kuru ciltleri derinlemesine nemlendiren Iope Moisturizing Glow Serum, cilt beyazlatıcı özelliğiyle koyu lekeler ve cilt tonu eşitsizliğiyle de savaşıyor. Formülündeki beta glukan cildi yatıştırırken, hiyalüronik asit nemi cilde hapsediyor.

 

 

5- Nemlendirici Zamanı

Serumun ardından nemlendirici uygulamak hem serumun etkisini artırıyor hem de cildin daha uzun süre nemli kalmasını sağlıyor. Cilt bariyerini güçlendirmek için onu nemli tutmanın önemini unutmayın. Yapışkan his bırakmadan cildi neme doyuran su bazlı nemlendirici kremleri deneyebilirsiniz.

Solgun ciltlere parlaklık kazandıran Dr. Jart Water Drop Hydrating Moisturizer, hafif formülüne rağmen cildi uzun süre nemli tutuyor. Uygulandığı an mikro su damlacıklarına dönüşerek cildi anında nemlendiriyor ve cilde ışıltılı bir görünüm kazandırıyor. Konsantre antioksidanlar sayesinde yaşlanmanın görünür etkilerini azaltmaya yardımcı oluyor.

 

 

Bitki fermentasyonu yöntemiyle hazırlanmış olan ve cilt tonunu aydınlatan onarıcı krem Beyond Phyto Aqua Cream, doğal içeriklerle yüksek teknolojiyi bir araya getirerek hücre yenilenmesini harekete geçiriyor. Agav özü ve mineral bakımından zenginleştirilmiş deniz suyu ile cildi nemlendiriyor ve esnekliğini artırıyor.

 

6- Göz Çevrenizi Aydınlatın

Vücudumuzdaki en ince ve nazik bölgelerden biri olan göz çevresindeki deri, yorgunluk ve stresin cilt üzerindeki olumsuz etkilerinin en çok gözlemlendiği bölgedir. Göz çevrenizi nemli tutan, koyu halka görünümünü azaltan ve göz çevresini canlandıran ürünlerle daha genç bakışlara sahip olabilirsiniz.

O Hui Age Recovery Eye Cream, bebeklerin cildinde bulunan tip 3 kollajen içeren patentli “Baby-Collagen” formülüyle göz çevresine pürüzsüzlük ve dolgunluk kazandırıyor. Kırışıklıkların ve koyu halkaların görünümünü azaltan krem, ciltte sıkılaştırıcı bir etki oluşturuyor.

 

 

Göz çevresini aydınlatan ve kırışıklık karşıtı bakım yapan Nature Republic Snail Solution Eye Cream ise %64 oranında filtrelenmiş salyangoz salgısı içeriyor. Kore bakım ürünlerinde sıkça karşımıza çıkan bu içerik, hücre yenilenmesini destekliyor ve cildi iyileştirici özelliğiyle biliniyor.

 

E-Bülten Üyeliği
X
SÖZLEŞME

Bu internet sitesine girilmesi veya mobil uygulamanın kullanılması sitenin ya da sitedeki bilgilerin ve diğer verilerin programların vs. kullanılması sebebiyle, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ya da başkaca sebeplere binaen, doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zararlardan ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını, tarafımdan internet sitesinde E-Bültene üye olmak için veya başkaca bir sebeple verdiğim kişisel verileri, özellikle de isim, adres, telefon numarası, e-posta adresi, banka bilgisi, yaş ve cinsiyetle ilgili benzeri bilgileri kendi rızam ile paylaştığımı, ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun nin bu bilgileri kullanmasına muvafakat ettiğimi, bu bilgilerin 3.gerçek ve/veya tüzel kişilerin eline geçmesi ve bu şekilde olumsuz yönde kullanılması halinde ve/veya bu bilgilerin başkaca kişiler ile paylaşılması halinde ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını gayri kabili rücu, kabul, beyan ve taahhüt ederim.