• Arama

Jaguar, E-PACE ile Kompakt SUV Atağına Kalktı

Tarihinde ilk defa SUV tipi bir otomobili F-PACE ile üreten Jaguar, 13 Temmuz’da tanıtacağı yeni kompakt SUV modeli E-PACE ile ilgili ilk resmi fotoğrafı açıkladı.

 

 

Kim derdi ki Jaguar, kompakt SUV sınıfında bir model üretecek. İnanması güç olsa da, 13 Temmuz’da yeni sportif SUV modelinin tanıtacak olan Jaguar, F-TYPE ile başlayan isimlendirme stratejisini bu modelde de sürdürüyor: E-PACE. Aslında yeni bir SUV modelin üretilmesine şaşmamak gerekiyor çünkü sadece F-PACE sayesinde Jaguar, satışlarını bir önceki yıla göre yüzde 83 oranında arttırdı.

 

F-PACE: Jaguar’ın ilk SUV’si aynı zamanda en çok satan modeli oldu

Tasarımıyla performanslı coupe modeli F-TYPE’ın yüzünü alması beklenen E-PACE, 5 kapılı yapısıyla fonksiyonellik de sunacağa benziyor. Yakın bir dönemde tanıtılan ve 2018’de yollara çıkacak tamamen elektrikli I-PACE ile F-PACE arasına konumlandırılacak olan E-PACE’te, spor otomobillerde kullanılan AWD teknolojisi, benzinli ve dizel Ingenium motorlara görev verilecek. Bu aşamada 2.0 litrelik motorun Türkiye pazarı için biçilmiş kaftan olduğunu söyleyebiliriz.

 

Jaguar’ın tamamen elektrikli otomobili I-PACE 2018’de yollarda olacak.

Çok dinamik ve özgüvenli görünüme sahip olan E-PACE, Ian Callum önderliğinde tasarlandı. E-PACE’in hedeflediği araçlar başta Range Rover Evoque olacakken, Audi Q3, BMW X4 ve Mercedes GLC Coupe’yi de bu listeye ekleyebiliriz.

 

E-Bülten Üyeliği
X
SÖZLEŞME

Bu internet sitesine girilmesi veya mobil uygulamanın kullanılması sitenin ya da sitedeki bilgilerin ve diğer verilerin programların vs. kullanılması sebebiyle, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ya da başkaca sebeplere binaen, doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zararlardan ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını, tarafımdan internet sitesinde E-Bültene üye olmak için veya başkaca bir sebeple verdiğim kişisel verileri, özellikle de isim, adres, telefon numarası, e-posta adresi, banka bilgisi, yaş ve cinsiyetle ilgili benzeri bilgileri kendi rızam ile paylaştığımı, ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun nin bu bilgileri kullanmasına muvafakat ettiğimi, bu bilgilerin 3.gerçek ve/veya tüzel kişilerin eline geçmesi ve bu şekilde olumsuz yönde kullanılması halinde ve/veya bu bilgilerin başkaca kişiler ile paylaşılması halinde ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını gayri kabili rücu, kabul, beyan ve taahhüt ederim.