• Arama

Urban Decay’den Özel Jean-Michel Basquiat Koleksiyonu

Renkli ve cesur ürünleri ile dikkat çeken kozmetik markası Urban Decay, 21. yüzyılın en önemli modern sanat isimlerinden Jean-Michel Basquiat’dan aldığı ilham ile yepyeni bir koleksiyon hazırladı.

 

 

Bu özel işbirliğindeki tonlardan ve renk isimlerinden tasarımlara kadar her şey, çığır açan sanatçının çalışmalarından esinlendi. Urban Decay gibi statükoya karşı bir tavır sergilemiş olan Basquiat’nın renkleri geleneksel olmayan bir tarzda kullanmış olması ise bu işbirliğinin mükemmel uyumunu gösteren unsurlardan biri. Urban Decay’ın yüzü Ruby Rose’un göğüsüne Basquiat’ın portresini yaptıracak kadar hayranı olması da bir diğeri.

 

21. yüzyılın en etkileyici sanatçılarından biri olan Basquiat, 1970’lere hükmeden minimalist ve kavramsal sanata karşı duran yeni dışavurumculuk akımının bir parçasıydı. Yeni dışavurumcu sanatçılar, sanatın ve dizaynların kalıplarını reddetti ve farklı dokular ve yoğun renklerle bilinen objeleri ham haliyle yansıttılar.

 

 

Sanatçının harika çalışmalarından etkilenen UD, onun renklerinden etkilenerek Pigment Infusion System™  teknolojisine sahip yeni paletler, rujlar ve göz kalemleri yarattı. Çizimlerinden ilham alarak da ürünlerin kutularını tasarladı. Her bir kutunun  arkasına tasarlanan küçük bir çıkıntı ile de paletleri duvarında sergileyip, kendi mini Basquiat galerinizi yaratmak mümkün.

 

E-Bülten Üyeliği
X
SÖZLEŞME

Bu internet sitesine girilmesi veya mobil uygulamanın kullanılması sitenin ya da sitedeki bilgilerin ve diğer verilerin programların vs. kullanılması sebebiyle, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ya da başkaca sebeplere binaen, doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zararlardan ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını, tarafımdan internet sitesinde E-Bültene üye olmak için veya başkaca bir sebeple verdiğim kişisel verileri, özellikle de isim, adres, telefon numarası, e-posta adresi, banka bilgisi, yaş ve cinsiyetle ilgili benzeri bilgileri kendi rızam ile paylaştığımı, ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun nin bu bilgileri kullanmasına muvafakat ettiğimi, bu bilgilerin 3.gerçek ve/veya tüzel kişilerin eline geçmesi ve bu şekilde olumsuz yönde kullanılması halinde ve/veya bu bilgilerin başkaca kişiler ile paylaşılması halinde ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını gayri kabili rücu, kabul, beyan ve taahhüt ederim.