A1 Otoyolu

 

A1 Otoyolu

Kaliforniya Rüyası

OGGUSTO, Amerika'nın efsanevi araba yolculuklarından biri olan ve tüm gezginlerin rüyaları arasında yer alan San Francisco-Los Angeles sahil şeridi ya da popüler adıyla A1 otoyolu sizin için gezdi.  

Carmel

San Francisco’dan 2 saatte ulaşılan Carmel By The Sea adeta bir masal kasabası. Ünlü aktör Clint Eastwood’un eski belediye başkanı olduğu Carmel; her noktasında durup fotoğraf çekmek ve uzun yürüyüşler yapmak için harika bir kasaba.

La Bicylclette

Avrupai bir Bistro & Cafe olan La Bicylclette; günün her saatinde ayrı bir keyif sunan minik bir yer. California çiftçilerinin taze malzemeleri ile Avrupa’nın eski pişirme teknikleri birleşince ortaya çıkan lezzetler harika olsa da en unutulmaz alternatif bol malzemeli pizzalar.

Big Sur

Kayalıkların üzerine kurulmuş muhteşem evler, California mimarisi ile dağ evlerinin ideal kombinasyonu olan Big Sur; Gri Balinaların göç yolu üzerinde. Henry Miller’ın ilham kaynağı olan kasaba; her türlü doğa sporuna imkan sağlayan; okyanusla ormanın birleştiği büyüleyici bir yer.

Post Ranch Inn

Big Sur’da geçirilen gecenin unutulmaz olması kaçınılmaz. Özellikle romantik bir ortam arayanların ilk tercihi denizen üzerindeki kayalıklara kurulmuş olan Post Ranch Inn olmalı.

San Simeon

San Simeon demek; adı “büyülü tepe” anlamına gelen Hearst Şatosu demek. 1919 yılında dönemin medya patronu olan William Randolp Hearst için inşaa edilen 115 odalı şatonun efsanevi misafirleri arasında Charlie Chaplin, Greta Garbo ve Cary Grant gibi isimler var.

Cambria

Bu küçük kasaba fok balıklarının yaşamlarını seyretmek için bu sahildeki en ideal noktalardan biri. Amerikan orta sınıf filmlerinin setini andıran kasabada kalmak gerekirse Blue Dolphin Inn ve Fog Catcher Inn ilk seçimler olabilir. Gene de beklentileri minimize etmekte fayda var.

Santa Barbara

Batı sahilinin en zengin bölgelerinden biri olan Santa Barbara; bakımlı sokakları, görkemli malikaneleri ve lüks mağazaları ile meşhur. Amerika’nın mücevheri diye bilinen Santa Barbara ününü, sofistike stiline, her mevsim hoş iklmine ve özgün mimarisine borçlu.

El Encanto

Geçmişi 1920’lere dayanan El Encanto; Santa Barbara’nın yemyeşil tepelerinde yer alıyor. Geçmişi ile şehrin tüm tarihine tanıklık eden otel, artık Belmond adını kullanan Orient Express grubunun en özel noktalarından biri.

Malibu

Sörfçülerin ve emeklilerin cenneti olarak bilinen Malibu’da hayat artık şehrin simgesi haline gelen iskelenin etrafında dönüyor. Her köşede bir ünlüye, onların peşinde koşan paparazilere ve bir selfie çektirme hayaliyle yanıp tutuşanlara rastlamak mümkün.

Nobu

Dünyanın en tanınmış şeflerinden olan Nobu Matsuhisa’nın, Japon lokantası zincirinin Malibu halkası olan Nobu; tartışmasız grubun en iyi manzaralı restaurantı. Leziz sushilerin yanısıra Kobe bifteği de harika bir seçim.

Santa Monica

Uçsuz bucaksız bir kumsal, masmavi bir okyanus, neşe içinde zaman geçiren insanlar, gökyüzü ile yarışan palmiyeler ve dev bir lunapark… Bunlar Santa Monica’nın simgeleri. Meksika etkisinin hissedildiği kasabada; bu etki yemekten müziğe, günlük hayatın her detayına damgasını vurmuş.

Shutters on the Beach

Shutters on the Beach; her detayı ile lüks bir otelden beklenilen herşeyi karşılıyor. Özellikle akşamüstleri bir içki içerken yada gün batmadan erken bir akşam yemeği yerken; Hollywood’un bilinen yada gizli kapılar arkasında kalan tüm isimlerini görmek mümkün.

E-Bülten Üyeliği
OGGUSTO.COM'un özenle seçilmiş gustolu içeriğini haftalık olarak takip etmek için e-bültenimize üye olun.
İlginizi Çekebilecek Konular