• Arama

Morgan 3 Wheeler 85 bin Pound’luk Fiyatı ile Türkiye’de

El yapımı ürettiği otomobiller ve nevi şahsına münhasır üç tekerlekli 3 Wheeler modeli ile butik araç pazarının İngiliz temsilcisi olan Morgan, Türkiye’de satılmaya başlandı. 1909 yılında Henry Frederick Stanley Morgan tarafından kurulan, lüks ve klasik otomobil markası, kuruluşunun 107. yılında Türkiye’de ilk kez otomobil ve motosiklet meraklıları ile buluşuyor. Morgan, Türkiye’de Tunç Lokmanhekim’in kurucusu olduğu Klasik Garaj tarafından temsil ediliyor.

 

 

1909’dan bu yana tasarım çizgisini koruyan Morgan 3 Wheeler özel sipariş ile üretiliyor. Aracın ön bölümde açıkta yer alan benzinli bir V-twin motora sahip olan Morgan 3 Wheeler’ın Türkiye satış fiyatı yaklaşık 85 bin Pound.

 

Sadece 525 kilogram ağırlığı ile Morgan 3 Wheeler’ın 21. yüzyıl versiyonu, ilk başta kulağa çok da güçlü gelmeyen, 5250 d/d’de 82 HP güç ve 3250 d/d’de 140 Nm’lik tork değerlerine sahip. Ancak Morgan 3 Wheeler’daki 1 kg’a yaklaşık 583 HP güç denk geldiğinden dolayı aracın 0-100 km/s hızlanması 6 saniyenin altında. Maksimum hızı ise yaklaşık 185 km/s.

 

 

Morgan Motor Company, sipariş alınan her araç için kişiselleştirilmiş tasarım uygulaması yapıyor. Bir terzi özeniyle hazırlanan araçlar, renk seçeneklerinden deri döşemelerine kadar sadece sahibinin talep ettiği şekilde dizayn ediliyor. Bu özelliğiyle de üretilen hiçbir Morgan bir diğeriyle aynı özellikleri taşımıyor.

 

Türkiye’ye ithal edilen ilk Morgan 3 Wheeler, savaş uçaklarına göndermeler yapan özel bir tasarıma sahip. Yeşil rengindeki gövdesi ve taba rengi deri koltuklarıyla özel bir sipariş olan bu Morgan 3 Wheeler örneğinde, bir köpekbalığının yüzgeçleri, sivri dişleri ve kızgın bakışlı gözlerini kapsayan dekoratif öğelere yer verilmiş. Önde iki arkada da 1 tekerleği olan Morgan 3 Wheeler arkadan itişli. 2 silindirli motorun her bir silindiri için mevcut olan egzozlar ise araçta boylu boyunca arkaya doğru uzanıyor.

 

 

 

E-Bülten Üyeliği
X
SÖZLEŞME

Bu internet sitesine girilmesi veya mobil uygulamanın kullanılması sitenin ya da sitedeki bilgilerin ve diğer verilerin programların vs. kullanılması sebebiyle, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ya da başkaca sebeplere binaen, doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zararlardan ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını, tarafımdan internet sitesinde E-Bültene üye olmak için veya başkaca bir sebeple verdiğim kişisel verileri, özellikle de isim, adres, telefon numarası, e-posta adresi, banka bilgisi, yaş ve cinsiyetle ilgili benzeri bilgileri kendi rızam ile paylaştığımı, ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun nin bu bilgileri kullanmasına muvafakat ettiğimi, bu bilgilerin 3.gerçek ve/veya tüzel kişilerin eline geçmesi ve bu şekilde olumsuz yönde kullanılması halinde ve/veya bu bilgilerin başkaca kişiler ile paylaşılması halinde ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını gayri kabili rücu, kabul, beyan ve taahhüt ederim.