• Arama

Design Miami 2017: Tasarım Ufkunuzu Genişletin

Bu sene 13-18 Haziran tarihleri arasında on ikincisi düzenlenen Design Miami Fuarı tüm dünyadan dekorasyon tutkunlarını ve tasarım koleksiyonerlerini bir araya getirdi. Tasarım ile sanat arasındaki sınırların ortadan kalktığı ve estetiğin fonksiyonun önüne geçmeye başladığı günümüzde Design Miami, tasarım galerilerinin heykelsi formlara bürünmüş en yeni tasarım harikalarını ve XX. Yüzyılın ikonlaşmış tasarım klasiklerini gözler önüne serdi. Design Miami'ye Amerika, Avrupa ve Asya’dan katılan tasarım galerinin sergiledikleri eserlerdeki ortak nokta sanatın tasarımla kesişimiydi.

Tasarım duayenlerinin favorileri

Uluslararası tasarım arenasından 6 tanınmış isim bu sene Design Miami'ye katılan galerilerin sergiledikleri tasarımlar arasından favorilerini seçti.

 

Max Lamb tasarımı Poly koltuk (2016/ Salon 94)

"Bu koltuğun Antik Mısır kalıntılarını anımsatır bir görünümü var. Tam anlamıyla tuhaf ve mükemmel bir parça." -Amy Astley, Architectural Digest Yayın Yönetmeni

 

 

Esko Pajamies tasarımı Polar koltuk (1965/ Gallery Eric Philippe)

"Esko Pajamies’in benim için anlamı büyük. Paris'teki ofisimde onun bu koltuklarından var. 60'lara özgü vintage görünümünü ve zekice tasarlanmış formunu çok seviyorum." -Pierre Yovanovitch, Fransız iç mekan tasarımcısı.

 

 

Ronan & Erwan Bouroullec tasarımı Chaînes (2016/ Galerie Kreo)

"Bu yenilikçi tasarım Design Miami’de sergilenen çağdaş tasarımlar arasında bizim favori parçamız. Işığın süzülmesine imkan tanıyan tasarım hem yanarken hem de sönükken harika bir görünüm sergiliyor.” -Luis Laplace, Paris Laplace Mimarlık'ın kurucusu

 

 

Nanda Vigo tasarımı Blokko puf (2017/ Erastudio Apartment-Gallery)

"Nanda'nın işlerine bayılırım... Asla sürpriz yapmaz! Bu özel çalışma, 'Blokko puf' çok anlamlı elegan, cesur ve eğlenceli bir tasarım." -Valeria Napoleone, Londralı koleksiyoner

 

 

Gloria Cortina tasarımı Synergy modüler tasarım (2016/ Cristina Grajales Gallery)

"Farklı parçaların değişken boyutlarda mükemmel uyumla bir araya gelerek oluşturduğu harika bir mimari tasarım.” -
Armand Hadida, Parisli Leclaireur butiğinin kurucusu

 


 


Pour Kjaerholm tasarımı Flat File dresuar (Danh Vo/1955/ 2017/ Galleri Feldt)

"Parlak bir tasarımcı ve eğitimci olan Kjaerholm, bir mimarla evlendi ve bence bunu karısı için tasarladı. Bu zarif ve kullanışlı çizim dolabı, el çizimlerini saklayabilmeniz için tasarlanmış özel bir parça.” -Amanda Levete, AL_A Mimarlık ofisinin kurucu mimarı

 

"Swarovski Designers of the Future" Ödülleri

 

 

Fuarın ana sponsoru Swarovski, Design Miami jürisi ile birlikte 2017’nin gelecek vadeden tasarımcılarını açıkladı. Dünyanın farklı yerlerinden seçilen tasarımcılar yenilikçi yaklaşımları, 3D kristal baskı teknolojileri, inovatif yüzey seçimleri ve güneş enerjisi kullanıma olanak tanıyan projeleriyle geleceğin yıldız tasarımcıları arasında gösteriliyor. 

Takt Project

 

Tokyo merkezli mültidisipliner bir tasarım stüdyosu; Takt Project.

Jimenez Lai

 

Bureau Spectacular’ın kurucusu genç mimar Los Angeles’ta yaşıyor. Tasarım, sanat, mimari, sosyoloji ve teknoloji arasındaki sınırları kaldırarak ilginç işlere imza atıyor. 

Marjan van Aubel

Marjan van Aubel

Cyanometer

Cyanometer

Londra’da yaşayan ve güneş enerjisi sistemleri üzerine uzmanlaşmış Hollandalı tasarımcı Marjan van Aubel imzasını taşıyan objeler yeni teknolojilerle duyusal tepkileri bir arada sentezliyor.

Supergufram Koleksiyonuyla Tanışın!

 

Supergufram koleksiyonun tasarımcıları Studio Job'tan Nynke Tynagel ve Job Smeets

 

Tasarımın radikal ikilisi Studio Job Design Miami'de Gufram markası için ürettiği Supergufram koleksiyonuyla tasarım duayenlerinden artı puan topladı. 1966'da Torino'da kurulan ve şimdi Barolo'da üretimlerine devam eden Gufram'ın sıra dışı çizgisi Studio Job'un tasarımlarıyla paralel bir duruşa sahip. Bugün dünyanın farklı yerlerindeki tasarım müzelerinde eserleri sergilenen Gufram'ın lansmanını Design Miami'de gerçekleştirdiği bu koleksiyon ikonik tasarımlar arasında yerini almaya aday. 

 

E-Bülten Üyeliği
X
SÖZLEŞME

Bu internet sitesine girilmesi veya mobil uygulamanın kullanılması sitenin ya da sitedeki bilgilerin ve diğer verilerin programların vs. kullanılması sebebiyle, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ya da başkaca sebeplere binaen, doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zararlardan ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını, tarafımdan internet sitesinde E-Bültene üye olmak için veya başkaca bir sebeple verdiğim kişisel verileri, özellikle de isim, adres, telefon numarası, e-posta adresi, banka bilgisi, yaş ve cinsiyetle ilgili benzeri bilgileri kendi rızam ile paylaştığımı, ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun nin bu bilgileri kullanmasına muvafakat ettiğimi, bu bilgilerin 3.gerçek ve/veya tüzel kişilerin eline geçmesi ve bu şekilde olumsuz yönde kullanılması halinde ve/veya bu bilgilerin başkaca kişiler ile paylaşılması halinde ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını gayri kabili rücu, kabul, beyan ve taahhüt ederim.