• Arama

Pınar Küçük'ün Dekorasyon Sırları

Pınar Küçük’ün yakın arkadaşı Özge Ferhatoğlu’yla Çubuklu’da 2012 yılında açtığı Four&More, dünyanın farklı ülkelerinden seçilen dekoratif objeler, stil sahibi tekstiller, el yapımı objeler, değerli sanat eserleri, kitaplar ve mumlarla dolu, dekorasyon tutkunları için hazine değeri taşıyan bir butik. Neo-lüks tanımlarla yaşam alanlarına sofistike bir stil kazandıran ikili, mimari projelere ve iç mekan tasarımlarına imza atıyorlar. Uluslararası dekorasyon trendlerini yakından takip ederek tasarladığı mekanlara anlam ve sofistike bir ruh yükleyen iç mekan tasarımcısı Pınar Küçük dekorasyon sırlarını OGGUSTO ile paylaşıyor.

 

Tasarladığınız mekanlarda severek kullandığınız markalar?

“Tasarladığımız mekanlarda genellikle Four&More olarak kendi tasarımlarımızı kullanıyoruz.”

 

 

Favori renk paletiniz?

“Bizim Four&More renklerimiz vizonlar, griler ve natürel tonlar.”

 

Bu sene yaz sezonuna damgasını vuracak malzeme kombinasyonları nelerdir?

“Son senelerin trendi bronzlar,mermerler ve doğal ahşaplar bu senede devam ediyor.Bizim sıkça kullandığımız materyaller bunlar.”

 

 

 

İlham kaynaklarınız?

“Yabancı dekorasyon dergilerinin çoğuna üye oluyorum ve aylık takip ediyorum. Pinterest bu iş için mükemmel bir kaynak. Instagram'daki paylaşımlar da çok ilham verici olabiliyor.”

Evini yaza hazırlamak isteyenlere önerileriniz?

“Bahar geldiğinde evlere biraz renk katmanın vakti de geliyor. Bu sene turuncular, sarılar, maviler en çok kullandığımız yan renkler. Yastıklarınızı renklendirip saksılarınıza renkli çiçekler eklediğinizde bile evinizin içine baharı taşımış olursunuz.”

 

 

Sizin için ev dekorasyonunun olmazsa olmazları nelerdir?

“Four&More için olmazsa olmaz kitaplar, tablolar ve çiçekler. Bence bir evi mimari anlamda istediğin mükemmellikte bitir aksesuarlarla canlandırmadığın sürece istediğin sonucu alamıyorsun. Mimari anlamda en sevmediğimiz detaylar kapı ve dolap detayları mümkün olduğunca duvarları lambri giydirip fazla kapı ve dolap görüntülerini yok etmeyi seviyoruz.”

 

 

E-Bülten Üyeliği
OGGUSTO.COM'un özenle seçilmiş gustolu içeriğini haftalık olarak takip etmek için e-bültenimize üye olun.