• Arama

Rolls-Royce'u Daha Önce Böyle Görmediniz

İtalya’da Como gölü kıyısındaki Villa d’Este’de gerçekleştirilen Concorso d’Eleganza her zamanki gibi dünya çapında konsept otomobil tanıtımlarından birine daha sahne oldu. Ünlü İngiliz markası Rolls-Royce Sweptail modelini görücüye çıkardı.

 

 

Villa d’Este yakınlarında oturan bir müşteri tarafından özel sipariş edilen ve 4 yıllık yoğun bir çalışmanın sonunda ortaya çıkan bu konsept otomobil markanın tasarım dili ve DNA’sını kusursuz bir şekilde yansıtıyor.

 

 

Gösterişli yumuşak kıvrımları, yekpare cam tavanı ile dikkatleri çeken bu korkusuz ve atak otomobil, yaklaşık 70 yıldan buyana firmanın Goodwood tesislerinde üretilen ilk kişiye özel aracı.

 

Tasarımında 20. yüzyılın başlarındaki araçlardan ilham alındığı kadar klasik ve modern yatlardan da esinlenilen 2 koltuklu bu Rolls-Royce sahibinin kişisel beklentilerini sonuna kadar karşılıyor.

 

 

Bunlardan belki de en önemlisi alüminyumdan imal edilmiş, el ile cilalanmış modern zamanların Rolls-Royce’larında görülebilecek en büyük ön ızgarası. Macassar abanoz ahşabın Paldao ile süslendiği iç kısımda klasik-modern bir görsellik yaratılarak tüm düğmeler ve tuşların azami ölçüde saklanmasına çalışılarak minimalist bir ortam ortaya çıkarılmış. Öndeki iki koltuğun arkasındaki boşluğa yerleştirilen ahşap cam karışımı raf sistemi ise eşsiz.

 

 

 

E-Bülten Üyeliği
OGGUSTO.COM'un özenle seçilmiş gustolu içeriğini haftalık olarak takip etmek için e-bültenimize üye olun.