• Arama

Hüseyin Şahin’in Dijital Masal Diyarı

Dijital eserleri ile dünyada büyük ses getiren sanatçı Hüseyin Şahin’in eserlerini OGGUSTO için yazdık.

Dijital masallar olarak adlandırılabilen kompozisyonlar yaratan Hüseyin Şahin, grafik tasarım bölümünden mezun olduktan sonra fotoğraf uzmanı ve art direktör olarak çalıştığı dönemde, Hollywood film afişlerine de imza atmış.

 

 

“Kendi iç dünyamı yansıttığım çalışmalar” olarak tanımladığı foto-manipülasyon eserlerinde masalsı bir dünya yaratırken, gerçek hayat ve doğadan yola çıkması ile göze çarpıyor.

 

 Başta Avrupa ve Amerika’da hakkında düzinelerce makaleler yayınlanan sanatçının yarattığı büyülü imajların ünü, Tayland’a kadar uzanmış bulunuyor. Yerçekiminin olmadığı, gerçek ile hayalin birleştiği fotoğraflar, düşündürdükleri kadar gülümsetmeleri ile de öne çıkıyor.

 

 

Mottosunu “Hakikatler güzel değildir” olarak belirleyen sanatçı, kompozisyonları için en zor kısmın konsepte karar verebilmek olduğunu, sonrasının ise kendisi için kolay olduğunu belirtiyor. Gerçekleşecek ilk Türkiye sergisinin ise büyük heyecan yaratması bekleniyor.

 

 

Farklı coğrafyalardan karelere, kent yaşamından günlük sahnelere getirdiği yoruma kadar, doğada görülen şehirleşme yükü ile düşündürdüğü kadar gülümseten sanatçının başarılarını takip etmekte fayda olacak.

 

 Tanınmış abidelere yaptığı manipülasyonlar arasında Londra saat kulesi kadar, İstanbul Boğaz Köprüsü ve birkaç kez yorumladığı Galata Kulesi eserleri çarpıcı çalışmaları arasında bulunuyor.

 

 

E-Bülten Üyeliği
X
SÖZLEŞME

Bu internet sitesine girilmesi veya mobil uygulamanın kullanılması sitenin ya da sitedeki bilgilerin ve diğer verilerin programların vs. kullanılması sebebiyle, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ya da başkaca sebeplere binaen, doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zararlardan ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını, tarafımdan internet sitesinde E-Bültene üye olmak için veya başkaca bir sebeple verdiğim kişisel verileri, özellikle de isim, adres, telefon numarası, e-posta adresi, banka bilgisi, yaş ve cinsiyetle ilgili benzeri bilgileri kendi rızam ile paylaştığımı, ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun nin bu bilgileri kullanmasına muvafakat ettiğimi, bu bilgilerin 3.gerçek ve/veya tüzel kişilerin eline geçmesi ve bu şekilde olumsuz yönde kullanılması halinde ve/veya bu bilgilerin başkaca kişiler ile paylaşılması halinde ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını gayri kabili rücu, kabul, beyan ve taahhüt ederim.