• Arama

Rus Çarı ile Versay Sarayı’nda Baloya Katılmak İstemez misiniz?

Rus Çarı Peter’in Fransa ziyaretinin 300. yılı, Versailles Sarayı ve Saint Peterburg Hermitage Müzesi işbirliği ile hazırlanan sergi ve etkinlikler ile kutlanıyor. “Büyük Peter, Fransa’da Bir Çar; 1717” sergisinde ülkeler arasında gerçekleşen kültürel etkileşim vurgulanırken, iki hükümdar arasındaki büyük yaş farklı resmedilmiş eserlerde görülebilecek.

 

 

Ziyaretçiler, Rus Çarının izinden Versailles Sarayı’nı gezebilecek. Rusya’ya edebiyat, kültür, tıp, mimari, bilim ve teknoloji gelişmelerini götürmek için gelen Romanov Hanedanı kurucusu olan Çarın kişisel eşyaları da sergilenecek.

 

 

Belirli tarihlerde düzenlenecek balolarda, dönem kostümleri giyerek hakiki Versailles ihtişamını yaşamak mümkün olabilecek. Seçenekler arasında sarayın özel odalarını ziyaret, gösterileri izlemek ve nadiren açık olan Opera binasında gösteri bulunuyor.

 

Ünlü aynalı salonda gerçekleşen etkinliklerde dönem danslarını öğrenmek,  Kral’ın düzenlediği gösterileri izlemek, barok bilardo ve tavlaya benzerliği ile şaşırtabilecek trictrac oynamak mümkün. Balo süresince düzenlenen havai fişek gösterileri de izlenebilir.

Sergi, sarayın bahçesinde bulunan Grand Trianon Sarayı’nda görülebilecek. Yaz boyunca düzenlenecek opera, tiyatro, ışık gösterileri arasında 24 Haziran gecesi düzenlenecek Büyük Maskeli Balo’nun heyecan ile beklendiğini de hatırlamakta fayda olabilir. Sarayın dekoru, kostümler arasında selfie çekenler ise, sürreal manzaralara sebep olabilir. 

 

 

E-Bülten Üyeliği
X
SÖZLEŞME

Bu internet sitesine girilmesi veya mobil uygulamanın kullanılması sitenin ya da sitedeki bilgilerin ve diğer verilerin programların vs. kullanılması sebebiyle, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ya da başkaca sebeplere binaen, doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zararlardan ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını, tarafımdan internet sitesinde E-Bültene üye olmak için veya başkaca bir sebeple verdiğim kişisel verileri, özellikle de isim, adres, telefon numarası, e-posta adresi, banka bilgisi, yaş ve cinsiyetle ilgili benzeri bilgileri kendi rızam ile paylaştığımı, ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun nin bu bilgileri kullanmasına muvafakat ettiğimi, bu bilgilerin 3.gerçek ve/veya tüzel kişilerin eline geçmesi ve bu şekilde olumsuz yönde kullanılması halinde ve/veya bu bilgilerin başkaca kişiler ile paylaşılması halinde ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını gayri kabili rücu, kabul, beyan ve taahhüt ederim.