• Arama

Graf von Faber-Castell “Yılın Kalemi 2017” İlhamını Vikingler’den Aldı

Graf von Faber-Castell Yılın Kalemi serisinin en yeni üyesi için ilhamını bu defa Vikingler’in gücü ve zerafetinden almış. Seçkin malzemeler ve ince el işçiliği ile ortaya çıkan tasarımlara 9. yüzyıla damgasını vuran İskandinav tarzı yelkenli gemiler ve efsanevi yapıları ilham veriyor. Parlak renkleri, ejderha kafası şeklinde oyulmuş pruvaları ve deniz kuşlarından ilham alarak yapılan gövdeleriyle mürettebatın gururu olan bu gemiler, kalem serisinin yeni üyesinde tekrardan hayat buluyor.

 

 

Yaptıkları fetihler ve ticaret yolculukları sayesinde büyük servet kazanan Vikingler’in efsanevi zenginlikleri el işçilikleri ve oyma sanatlarına da yansıyor. Germen alfabesinin büyülü gücü ile ortaya çıkarılan eserler Graf von Faber-Castell Yılın Kalemi 2017’nin gövdesinde yeniden canlanıyor.

 

 

Platin ve titanyum kaplama, roller ve dolma kalem seçeneği ile sınırlı sayıda üretilen kalemler Kont Charles von Faber-Castell’in imzasını taşıyan sertifikası ve özel cilalı ahşap kutularıyla sunuluyor. Kalemin platin kaplama versiyonun haznesinde mitolojiye göre koruma ağacı olarak bilinen ve Vikinglerin büyük saygı duyduğu parlak kızıl “huş ağacı” kakmalar bulunuyor. Viking Germen alfabesi ile yazılan Graf von Faber-Castell ismi telkari tekniği kullanılarak platin kaplı hazneye işleniyor. Serinin titanyum kaplama versiyonu ise antrasit renkli sağlam PVD kaplaması ile kaleme büyük ölçüde erkeksi bir görünüm katıyor. Viking yelkenli gemilerinin yapımında kullanılan mat gri füme meşe ağacı, kullanıldıkça renk değiştiren parlak metal yüzeyle büyük bir zıtlık oluşturuyor.

 

 

Her biri farklı olarak numaralandırılan bu eşsiz yazım gereçlerinin tümünün kapakları, gri parıltılar saçan dumansı kuvarsla süsleniyor. 18 karat iki renkli altın kaplama uca sahip dolma kalemler rutenyum kaplama el işçiliği ile üretiliyor. 

 

 

Sadece 500 adet üretilen Yılın Kalemi 2017 platin kaplama dolma kalem 3200 Euro’dan, 150 adet üretilen roller kalem ise 2900 Euro’dan satışa sunuluyor. Sadece 230 adet üretilen Yılın Kalemi 2017 titanyum kaplama dolma kalem 4500 Euro’dan, 70 adet üretilen roller kalem ise 4200 Euro’dan satışa sunuluyor.

E-Bülten Üyeliği
X
SÖZLEŞME

Bu internet sitesine girilmesi veya mobil uygulamanın kullanılması sitenin ya da sitedeki bilgilerin ve diğer verilerin programların vs. kullanılması sebebiyle, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ya da başkaca sebeplere binaen, doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zararlardan ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını, tarafımdan internet sitesinde E-Bültene üye olmak için veya başkaca bir sebeple verdiğim kişisel verileri, özellikle de isim, adres, telefon numarası, e-posta adresi, banka bilgisi, yaş ve cinsiyetle ilgili benzeri bilgileri kendi rızam ile paylaştığımı, ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun nin bu bilgileri kullanmasına muvafakat ettiğimi, bu bilgilerin 3.gerçek ve/veya tüzel kişilerin eline geçmesi ve bu şekilde olumsuz yönde kullanılması halinde ve/veya bu bilgilerin başkaca kişiler ile paylaşılması halinde ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını gayri kabili rücu, kabul, beyan ve taahhüt ederim.