• Arama

Aslı Günşiray ile Mekanda Özgün Stiller Mozaiği

Aslı Günşiray, Art Déco bir ayna ile Osmanlı stili bir koltuğu, Louis XV döneminden bir dresuar ile minimalist bir lambaderi bir araya getirerek objeler, stiller ve dönemler arasındaki eşsiz ahengi yakalamayı beceren nadir iç mekân tasarımcılarından. Tasarladığı mekanlarda sanat eserleri, antikalar, seyahatlerden ve farklı coğrafyalardan toparlanmış özgün parçalar ve çağdaş tasarım objelerini bir arada uyumlu bir bütün içinde sentezlemeyi seviyor.

 

“Yaptığım mekânlarda, bana emanet edilen her şeyi yücelterek onlara daha iyi bir yer vermek öncelikli arzum. Yaşanmışlık hissi ve ahenkli mizansenlerle ortaya çıkan doğal dengeyi konforun süzgecinden geçirerek yaşam alanına yansıtmak ise asıl amacım.” -Aslı Günşiray

 

 

Tasarladığınız mekanlarda severek kullandığınız markalar?

 

 

"Kanepelerini çok beğendiğim Flexform, Gervasoni, B&BItalia, Molteni, Poliform, &Tradition sevdiklerim arasında."

 

 

 

Favori renk paletiniz?

"Beyaz ve tonları olmazsa olmazım, gri tonları, siyah, gülkurusu, lacivert favorilerim arasında. Bazen de moduma göre değişebiliyor mesela şu aralar sarı..."

 

 

 

Bu sene ilkbahar-yaz sezonuna damgasını vuracak kombinasyonlar nelerdir?

"Farklı renk ve dokularda metal, doğal ahşap, taş ve beton kombinasyonlarıyla net çizgiler öne çıkıyor.”

 

 

 

“Mekanda endüstriyel bir tat yaratmak isteyenler patine, pirinç ve bakır karışımını tercih ediyorlar.”

 

Patine büfe, Cumba Selection

Gaia Gino marka Jaime Hayon tasarımı Shiny vazo, Statü Mobilya

Flos marka Michael Anastassiades tasarımı aydınlatma, Mozaik

 

 

“Grafik motifler, ikat tekstiller, nordik aydınlatmalar, Güney Afrika'ya özgü geleneksel dokumalar ve düz keten renkli kumaşlar bir arada sentezleniyor.”

 

 

 

“Uçuk tonların egemenliğinde bir renk paleti pembe, yeşil ve sarı tonlarıyla dengeleniyor."

 

 

İlham kaynaklarınız?

 

 

"Seyahatler, Uzakdoğu, sanat, insanlar, politika, filmler, doğa, iklim ve şehirler bana ilham veriyor. Axel Vervoordt, Philippe Starck, India Mahdavi, Andree Putman ve Paola Navone ilham perilerim arasında. Maison Française, Elle Decor, Architectural Digest, Marie Claire ise takip ettiğim ilham dolu yayınlardan."

 

Cassina marka Philippe Starck tasarımı Volage EX-S kanepe, Mozaik

Andree Putman tasarımı Kraft lambader

India Mahdavi tasarımı Alber masa

 

 
 

Evini bahara hazırlamak isteyenlere önerileriniz?

"Tabiatla ilgili her şey, yeşil tonları, kolonyal stilde bambu bir koltuk ve doğa manzarası kombinasyonları."

 

 

 

Sizin için ev dekorasyonunun olmazsa olmazları nelerdir?

"Yaşanmışlık, eskiye ait parçalar, çağdaş tasarımlar, sanat eserleri, her gün taze çiçek, kontrastların bir arada harmanlandığı bir atmosfer, farklı kültürlerin sentezi, sakinlik hissi veren detaylar evin dekorasyonuna karakter katar. Dekorasyonda en önemlisi ise kişiye özel tasarlanmış her şey! Trendleri kişiye özel uyarlamak."

 

 

 

E-Bülten Üyeliği
X
SÖZLEŞME

Bu internet sitesine girilmesi veya mobil uygulamanın kullanılması sitenin ya da sitedeki bilgilerin ve diğer verilerin programların vs. kullanılması sebebiyle, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ya da başkaca sebeplere binaen, doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zararlardan ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını, tarafımdan internet sitesinde E-Bültene üye olmak için veya başkaca bir sebeple verdiğim kişisel verileri, özellikle de isim, adres, telefon numarası, e-posta adresi, banka bilgisi, yaş ve cinsiyetle ilgili benzeri bilgileri kendi rızam ile paylaştığımı, ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun nin bu bilgileri kullanmasına muvafakat ettiğimi, bu bilgilerin 3.gerçek ve/veya tüzel kişilerin eline geçmesi ve bu şekilde olumsuz yönde kullanılması halinde ve/veya bu bilgilerin başkaca kişiler ile paylaşılması halinde ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını gayri kabili rücu, kabul, beyan ve taahhüt ederim.