• Arama

Moskova'nın En İyileri

Bolşoy Balesi’nin baş balerini Maria Alexandrova bale dünyasının ışıldayan yıldızı olarak kabul ediliyor. Onu vazgeçilmez yapan ise zerafet ve enerjisini klasik güzelliğiyle birleştirmesi. Maria Alexandrova, OGGUSTO’ya özel bir Moskova rehberi hazırladı.


Kalın

“Moskova’da doğup büyüdüğüm için burada hiç otelde kalmadım. Fakat Bolşoy’un penceresinden baktığımda hep Metropol Otel’i görüyorum. 19. yüzyılın ikinci yarısında açılan bu otel, Moskova’nın ilk Art Nouveau tarzı binalarından biri.”

 

Tadın

 “Moskova’da çok çeşitli restoranlar var. Favorilerim ise, hızlı bir yemek için Coffeemania, hem hesaplı hem de leziz ev yemekleri içinse Odessa Mama. Tüm ihtişamıyla Turandot ise özel geceler için.”

 

Görün

“Aziz Vasil Katedrali ile Kızıl Medyan’ı görmeden dönmek olmaz. Katedralin içineyse mutlaka girin.”

Gezin

“Şehre ara vermek için gidebileceğiniz birçok yer var. Favorilerimden biri ünlü Yusupov ailesine ait olan Arkhangelskoye. Moskova’dan biraz daha uzaklaşmak istiyorsanız, Vladimir, Suzdal ve Rostov da güzel eski kasabalardan bir kaçı.”

 

Deneyimleyin...

“Moskova’da en sevdiğim yerlerden biri, Suvorovsky Parkı. Küçükken buraya yakın oturuyorduk. Parkın içinden Moskova Nehri boyunca yürüyüp Krylatsky Holmi’ye gelebilirsiniz. Böylelikle bütün günü yürüyerek Moskova’nın en yeşil kısmında doğa ile iç içe geçirebilirsiniz. Moskova’da özellikle yürüyün, böylelikle şehri hissetmeniz daha kolay olur.”

 

Şaşırın

“Bunker 42 dünyadaki en alışılmadık müzelerden biri. Yerin 65 metre altında! 200 yıllık tünellerden geçip yeraltı nehrini görebilirsiniz. Gerçek Rus ruhu tanımak içinse The State Tretyakov Galerisi doğru adres.”

Bunker 42

The State Tretyakov Galerisi

Kendinizi Şımartın

Bolşoy Tiyatrosu’nun yanı sıra Lenkom Tiyatrosu’na da bilet alın. Benzersiz ve ihtişamlı hediyeler için Axenoff Jewellery’de kaybolun.”

 

Alışveriş Yapın

 “Tsvetnoy’da alışveriş yaparken uluslararası tasarımcıların yanı sıra Rus markalarının en iyilerini de bulabilirsiniz. Tsvetnoy’un son katındaki yerel yemekleri tatmadan ayrılmayın.” 

 

Tadını Çıkarın...

“Mutlaka GUM’ın dondurmasını tadın. Sovyetlerden beri hem Rusların hem de turistlerin ortak noktası olan efsanevi bir dondurma dükkanı GUM.”

E-Bülten Üyeliği
OGGUSTO.COM'un özenle seçilmiş gustolu içeriğini haftalık olarak takip etmek için e-bültenimize üye olun.