Moskova'ın En İyileri Maria Alexandrova

 

Moskova ve En İyileri

Maria Alexandrova’nın Moskovası

Rusya'nın efsanevi topluluğu Bolşoy Balesi'nin baş balerinası Maria Alexandrova, OGGUSTO'ya özel zarif bir Moskova rehberi hazırladı. Moskova ve En İyileri radarımızda... 78 doğumlu baş balerin Maria Alexandrova bale dünyasının ışıldayan yıldızı olarak kabul ediliyor. Onu vazgeçilmez yapan ise zerafet ve enerjisini klasik güzelliğiyle birleştirmesi.

Kalın...

19. yüzyılın ikinci yarısında açılan Metropol Otel, Moskova’nın ilk Art Nouveau tarzı binalarından biri.

Tadın...

 Öğle yemeğinde votka ile beraber ekmek, ‘Salo‘ ve salatalık isteyin. Rus geleneklerine göre öğle yemeğinde votka içmek uzun ve sağlıklı bir hayat için vazgeçilmez.

http://coffeemania.ru/en | http://cafeodessa.ru/eng/ | http://www.turandot-palace.ru/en/

Görün...

Aziz Vasil Katedrali ile Kızıl Medyan’ı görmeden dönmek olmaz. Katedralin içineyse mutlaka girin.

Gezin...

Şehre ara vermek için gidebileceğiniz birçok yer var. Favorilerimden biri ünlü Yusupov ailesine ait olan Arkhangelskoye. Moskova’dan biraz daha uzaklaşmak istiyorsanız, Vladimir, Suzdal ve Rostov da güzel eski kasabalardan bir kaçı.

Deneyimleyin...

Moskova’da en sevdiğim yerlerden biri, Suvorovsky Parkı. Küçükken buraya yakın oturuyorduk. Parkın içinden Moskova Nehri boyunca yürüyüp Krylatsky Holmi’ye gelebilirsiniz. Böylelikle bütün günü yürüyerek Moskova’nın en yeşil kısmında doğa ile iç içe geçirebilirsiniz.

Şaşırın...

Bunker 42 dünyadaki en alışılmadık müzelerden biri. Yerin 65 metre altında! 200 yıllık tünellerden geçip yeraltı nehrini görebilirsiniz. Gerçek Rus ruhu tanımak içinse The State Tretyakov Galerisi doğru adres.

Kendinizi Şımartın...

Bolşoy Tiyatrosu’nun yanı sıra Lenkom Tiyatrosu’na da bilet alın. Benzersiz ve ihtişamlı hediyeler için Axenoff Jewellery’de kaybolun.

http://www.bolshoi.ru/en/ | http://www.lenkom.ru | http://axenoffjewellery.com/en/  

Alışveriş Edin...

 Tsvetnoy’da alışveriş yaparken uluslararası tasarımcıların yanı sıra Rus markalarının en iyilerini de bulabilirsiniz. Tsvetnoy’un son katındaki yerel yemekleri tatmadan ayrılmayın. http://www.tsvetnoy.com/en/  

Tadını Çıkarın...

Mutlaka GUM’ın dondurmasını tadın. Sovyetlerden beri hem Rusların hem de turistlerin ortak noktası olan efsanevi bir dondurma dükkanı GUM. http://www.gum.ru/en/

E-Bülten Üyeliği
OGGUSTO.COM'un özenle seçilmiş gustolu içeriğini haftalık olarak takip etmek için e-bültenimize üye olun.
İlginizi Çekebilecek Konular