• Arama

Sadece 50 Adet Üretilen Saat: A. Lange Söhne, Tourbograph Perpetual “Pour Le Merite”

Üstün Alman saat ustalığını her yönüyle en küçük parçasında bile hissettiren A.Lange Söhne, Tourbograph Perpetual  “Pour le Merite” modeli ile takipçilerini yine kendine hayran bıraktı.

 

A.Lange Söhne, komplikasyonlarla dolu modellerine ilk tourbilon uygulamasını 1994 yılında  “Pour le Merite” koleksiyonunda yaratmıştı. İlerleyen yıllarda ise daha komplike bir model oluşturmak amacı ile kronograf fonksiyonunu aynı modele ekledi. Her yarattığı değişiklikte saat dünyasına yenilikler katmaya devam etti ve bu yıl sonsuz takvimi ekleyerek 50 adet limitli Tourbograph Perpetual “Pour le Merite”i yarattı.

 

 

Tourbograph Perpetual  “Pour le Merite, cep saati detaylarından uzaklaşmadan tasarlandı ve içerisinde Sakson ustalığı ile birçok komplikasyonu profesyonelce bir araya getirildi: Sonsuz takvim, fusee-zincir intikalli tourbillonu ki bu sistem mekanizmanın daha hassas çalışıp yerçekiminden en az seviyede etkilenmesini sağlıyor, split-second kronograf, ay fazı, başa dönüm fonksiyonlarını aynı kasaya yerleştirerek saatçilik dünyasının komplikasyonlu saat çizgisini bir üste taşıdı.

 

 

Kasası platin ve 43 mm x 16.6 mm çapında. Kadranı üzerinde saatin geleneksel yapısını koruyarak Arabik numaralar ile gösteriliyor. Kenarlarında ise demiryolu desenli dakika göstergesi yer alıyor.  Saati gösteren akrep, yelkovan ve saniye ibreleri mavileştirilmiş çelik olarak uygulanmış. Takvim için ise rodyum altın ibreler tercih edilmiş.

 

Caliber L133.1 ile kendi üretimleri mekanizmaları 684 parçadan oluşuyor. Bunun 206 adedi sadece sonsuz takvim komplikasyonuna ait ve 100 yıl tekrar ayarlanması gerekmiyor. Saat 12 konumunda tarih, 9 konumunda gün, ay ve artık yıllar ise saat 3 konumundaki alt kadranlarda gösteriliyor. Göz alıcı mavi Ay fazı ise altından üretilmiş. Kadranın ön ve arkası safir kristal cam ile koruma altına alınarak mekanizmanın büyüleyici işleyişi göz önüne serilmiş.  Limit sayısı ve limitin kaçıncısının olduğu kasa arkasında belirtiliyor.

Fiyatı: 480.000 Euro

 

E-Bülten Üyeliği
X
SÖZLEŞME

Bu internet sitesine girilmesi veya mobil uygulamanın kullanılması sitenin ya da sitedeki bilgilerin ve diğer verilerin programların vs. kullanılması sebebiyle, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ya da başkaca sebeplere binaen, doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zararlardan ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını, tarafımdan internet sitesinde E-Bültene üye olmak için veya başkaca bir sebeple verdiğim kişisel verileri, özellikle de isim, adres, telefon numarası, e-posta adresi, banka bilgisi, yaş ve cinsiyetle ilgili benzeri bilgileri kendi rızam ile paylaştığımı, ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun nin bu bilgileri kullanmasına muvafakat ettiğimi, bu bilgilerin 3.gerçek ve/veya tüzel kişilerin eline geçmesi ve bu şekilde olumsuz yönde kullanılması halinde ve/veya bu bilgilerin başkaca kişiler ile paylaşılması halinde ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını gayri kabili rücu, kabul, beyan ve taahhüt ederim.