• Arama

Chanel 30 Yıldır Zamana Hükmediyor

Chanel’in ilk saati Premiere 30. yılını kutluyor ve 1987’den bu yana zamana cazibe katıyor.

 

Sadece otuz yıllık saat yapım yolculuğunda Chanel üstün saat yapım sanatının her tarafına dokunarak her anlamda büyük bir katkı sağladı. Arzu ve güzellik objeleri olarak algılanan saatleri tasarlamak vizyonunu gerçekleştirirken ustalık ve teknik uzmanlıktan hiç bir zaman taviz vermeden zamana meydan okuyan saatler üretti.

 

 

Fransızcada ilk defa gösterime çıkan, ilk defa gerçekleştirilen anlamına gelen prömiyer aynı zamanda başkalarını zaman, mesafe ve rütbe olarak geride bırakan, en üst seviyede konumlanan olarakta biliniyor. Saatçilik dünyasında Premiere No5 şişe tıpası ve Place Vendome şekli ile Chanel tarafından kadınlar için üretilmiş ilk saatti. Ve tamamen kadınlar için dizayn edilmiş feminen stili ile kesinlikle bir erkek saatinin yeniden yaratılmış versiyonu değildi.

 

 

Ekim 1987’de Chanel adı Première olan ilk saatini

yarattığında bunu kimse beklemiyordu.

 Chanel 30 yıldır zamana cazibe katıyor…

 

Feminist etkilerini Ines de la Fressange’dan alan Premiere otantik ve stil sahibi bir saat ve aynı zamanda bir moda aksesuarı olarakta algılanmıştı. Bu dualite saate ismini veren ilham ve Chanel için bir gurur kaynağıydı aynı zamanda. 

 

Premiere saati, ünlü modaevi ile saat dünyasını biraraya getiren büyük hikayenin ilk bölümüydü. Bu saatle Chanel saatçilik dünyasına sınır tanımayan yeni bir düzlem kazandırdı.  Feminist özellikleri ve diğer fonksiyonları ile Premiere kendine özgün bir mücevher parçası oldu.

 

 

Chanel’in herzaman sürpriz ve harikalarla dolu sanat üretme arzusu ile hiçbirzaman sönmek bilmeyen yaratma güdüsü ile birleşen ikonik motifler zaman parçalarına dönüştüler. İnciler, kamelyalar, kuyruklu yıldızlar, kapitoneler ve dizginler Chanel için herzaman sonsuz bir esin kaynağı oluşturmakla kalmayıp, ince saat yapımcılığının feminen kodlarının yaratılmasına da katkı sağladılar. 

 

 

E-Bülten Üyeliği
X
SÖZLEŞME

Bu internet sitesine girilmesi veya mobil uygulamanın kullanılması sitenin ya da sitedeki bilgilerin ve diğer verilerin programların vs. kullanılması sebebiyle, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ya da başkaca sebeplere binaen, doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zararlardan ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını, tarafımdan internet sitesinde E-Bültene üye olmak için veya başkaca bir sebeple verdiğim kişisel verileri, özellikle de isim, adres, telefon numarası, e-posta adresi, banka bilgisi, yaş ve cinsiyetle ilgili benzeri bilgileri kendi rızam ile paylaştığımı, ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun nin bu bilgileri kullanmasına muvafakat ettiğimi, bu bilgilerin 3.gerçek ve/veya tüzel kişilerin eline geçmesi ve bu şekilde olumsuz yönde kullanılması halinde ve/veya bu bilgilerin başkaca kişiler ile paylaşılması halinde ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını gayri kabili rücu, kabul, beyan ve taahhüt ederim.